Nvidia tanıtım bile yapmadan yeni cihazlarını piyasaya sürdü. O kadar sessiz sedasız oldu ki herkesten eleştiri aldı. Belki de utandı tanıtmaya ama bence çok başarılı bir cihaz olmuş. Neden utanmış olabilir derseniz tasarım değişikliği yapmadığı için eleştirileceğini düşünmüş olabilir.

Cihaza genel olarak bakacak olursak söylediğim gibi tasarım olarak bir önceki nesil cihazı Nvidia Shield TV 2017’den kumanda harici bir farkı yok. Gel gelelim teknik detaylarına. Cihazda 3 gb ram ve 16 gb depolama alanına yer verilirken bunlara TEGRA X1+ işlemci eşlik ediyor. Nvidia Shield serisinin gücünü aldığı kısım işlemci zaten. Tegra X1+ da hakkını veriyor bu işin.

Cihazın eski seri Nvidia Shield TV 2017’ye göre kumandası değişmiş. Çok daha fonksiyonlu bir kumanda yerini almış. Bu kumandanın ne farkı var derseniz, arka ışıklandırma, play pause tuşu, netflix kısayol tuşu. Arka ışıklandırma özellikle geceleri çok yardımcı oluyor. Ayrıca kumanda da ufak bir hoparlöre de yer verilmiş. Bu sayede kumandayı bulamadığınız zaman cihazdan sinyal gönderip kumandanın yerini bulabiliyorsunuz.

Bir de işlemciden bahsedelim. İşlemci eski nesile göre %25 – %30 oranında daha fazla performans gösteriyor. Testlerimde özellikle PUBG Mobile ve Asphalt 9’da bu farkı bariz hissettim diyebilirim. Tek eksiği gamepad diyebilirim. Gamepad eklenmiş hali gelecek yıllarda karşımıza çıkacaktır diye düşünüyorum.

Bu cihaz yazmakla anlatılabilecek bir cihaz değil. Bunu siz de beni az çok takip ediyorsanız biliyorsunuzdur zaten. O yüzden sizi videom ile baş başa bırakıyorum.

https://youtu.be/j0OHslsGPgo