Nvidia hiç kimsenin beklemediği bir anda 2 yeni model piyasaya sürerek herkesi şaşırttı ve kızdırdı. Kızdırmasının sebebi hiç reklam yapılmadan piyasaya çıkması. Nvidia Shield TV Pro modelini daha önce burada incelemiştim.

Bu cihaz Pro modelinin daha kompaktı, daha taşınabilir olanı. Pro ile aynı işlemciye sahipler. Pro’da 3 gb ram ve 16 gb depolama yer alırken silindir modelinde 2 gb ram ve 8 gb depolama alanı yer alıyor. Bunların performans anlamında çok fazla bir etkisi olmuyor. En önemli fark bence USB girişinin olmaması. Silindir Nvidia ile birlikte klavye mouse kullanabilirsiniz fakat bluetooth özelliği olması gerekiyor. Gerçi buna USB konulsa Pro modeli satmazdı diye düşünüyorum.

Cihaz genel anlamda gerçekten çok başarılı. Android oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynuyorsunuz. Nvidia Games konusunda da en ufak bir sorun yaşamıyorsunuz. Nvidia cihazı küçültmesine rağmen herhangi bir performans sorunu yaşamıyorsunuz.

İki cihazda da grafik ve ses bakımından 2017 Nvidia Shield’e göre dikkate değer geliştirmeler mevcut. Özellikle bazı arkadaşlar bu konulara çok takıntılı. Bu cihazlar kesinlikle fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Bazı arkadaşlar depolama konusuna takılıyor ama depolama fazlasıyla yetiyor.

Özellikle Nvidia Games oyunları KB boyutunda yerler kaplıyor. O yüzden yüksek boyutlu Android oyunları oynamayacaksanız bu hafıza olayına hiç takılmayın. Ayrıca silindir modelde 32 bit Android işletim sistemi kullanıldığından bahsediliyor fakat öyle bir durum söz konusu değil. Öyle bir durum olsa bile performans olarak en ufak bir fark hissetmiyorsunuz.

Şimdi sizi videoyla baş başa bırakıyorum.

https://youtu.be/y55HKekjH1g