Son zamanlarda yaşadığımız android tv box problemlerinden sonra sadece 2 marka üzerinde yoğunlaşmaya karar verdik. Bunlar Mecool ve Tanix. İki marka da cihazlarının arkasında duruyor ve sağlam cihazlar üretiyor. Cihaz alacaklar öncelik olarak Amazon Fire Stick ve Mi box’a yönelsin. Eğer bunlar pahalı gelirse ve bulamazlarsa Mecool ve Tanix cihazlara baksınlar. Özellikle Mecool M8S Pro W cihazı hem uygun fiyatıyla hem de özellikleriyle dikkat çekiyor. Netflix’i 540p de izlerim derseniz Mecool M8S Pro W cihazını gözünüz kapalı alabilirsiniz.

S905W işlemci ve Mecool için üretilen bir çok alternatif rom var. Mecool M8S Pro W cihazı için romları paylaşmaya başlıyorum.

UYARI: Eğer cihazınız stabil bir şekilde çalışıyorsa kesinlikle rom yükleme işlemi yapmayınız. Aksi takdirde cihazınızı brick (Çalışmaz hal) yapma ihtimaliniz yüksektir. Brick olan cihazlardan merttemizer.com sorumlu değildir.

Rom yükleyebilmek için Usb Burning tool, Amlogic Drivers, Rom dosyası ve çift tarafı erkek USB kablo gerekli. Usb kablonun kısa olanı daha faydalı olacaktır. Uzun olanlar bazen işlemin başarısız olmasına sebebiyet vermektedir. 20-50 cm ideal.

ROMLAR

TWRP ve Toplu Linkler

http://bit.ly/2SHi6Gd

7.1.2 Custom Rom

http://bit.ly/2VtRDOc

7.1.2 Tv Stock Rom

http://bit.ly/2Ew8AAY

7.1 Nexus Rom

ROM (1.03GB IMG file), UPDATE (568MB ZIP file)

7.1.2 ATV Rom

http://bit.ly/2VBqedr

2018.08 ATV Rom

http://bit.ly/2IZzpDc

Different ATV Rom

http://bit.ly/2TeT7iH

Hepsini tek tek denedim. Sorunsuz çalışıyor. Yeter ki usb kablonuz ve gerekli programlarınız sorunsuz olsun.

 

https://www.youtube.com/watch?v=90AOl7lIWIo&t=27s