Amlogic cihazlarınıza rom atabilmek veya brick olmuş cihazı kurtarabilmek için Usb Burning Tool ve Amlogic Tools ihtiyacınız olacak.

Usb Burning Tool ile img uzantılı romları rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Burada önemli olan cihaza uyumlu olan romu bulmak. Yanlış rom yüklemeye çalıştığınız zaman cihazınız açılmaz hale gelebilir. Bu yüzden çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Amlogic Tools ise Ricky Divjakovski tarafından hazırlanmış bir paket. Bu paketin içinde Customization Tool, Bootloader Console, Burn Card Maker, AMLogic Flash Tool ve Upgrade Info Tool yer almaktadır.

Customization Tool

Bu araç img dosyaları üzerinde modifiye işlemi yapmanıza yardımcı oluyor.

Bootloader Console

Bu araç sayesinde cihazınızın Uboot dosyasına erişim sağlayabiliyorsunuz.

Burn Card Maker

Boot edilebilir SD kartlar yapabiliyorsunuz. Böylelikle SD card üzerinden rom yükleme işlemi yapmanızı sağlıyor.

AMLogic Flash Tool

Seri porttan bağlanmış cihaza detaylı bir şekilde rom yüklemenizi sağlayan program.

Upgrade Info Tool

Img dosyasının özelliklerini size gösteren bir araç.

 

İndirme Linkleri

 

Usb Burning Tool – http://bit.ly/2LyuU00

Amlogic Tools – http://bit.ly/2S9sjMl   https://www.youtube.com/watch?v=tcqwKlRfvdE

Amlogic Hakkında

Amlogic bir Amerikan teknoloji firmasıdır. 1995 yılında piyasaya çıktılar. Ağırlıklı olarak entegre devreleri tasarlamak ve satmak üzerine çalışırlar. 2014 yılı itibariyle akıllı android tv boxlar üzerine çalışmaya başladılar. 2010-2013 yılları arasında Çin pazarındaki tabletlerde işlemcileri bol bol yer aldı. Ayrıca ARM mimarisi lisansörüdür. Rakipleri Rockchip, Allwinner, Mediatek ve Intel başlıca rakipleridir. 2011 yılında Çin’de bir teknoloji dergisi tarafından en iyi işlemci üreticisi olarak seçildi.