Xiaomi Mi Box ve Chromecast gibi multimedya cihazlarının arayüzü bizim kullandığımız çin işi tv boxlar gibi değil. Android TV OS kullanıyorlar. Siz de eğer S905W yongasına sahip bir tvboxa sahipseniz bu romu kurarak çin işi tvboxınızı profesyonel bir tv box haline getirebilirsiniz.

Öncelikle söyleyeyim. Rom işleri biraz sıkıntılı işler. Bundan dolayı işlem esnasında oluşabilecek her sorundan kendiniz sorumlusunuz. Bazı arkadaşlar beğendikleri her romu denemeye çalışıyor. Her rom da her cihaza uymadığı için cihazları brick oluyor. Ondan sonra uğraş dur.

Eğer kendinize güveniyorsanız, bu romu deneyebilirsiniz. Ben çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ederim. 2 cihazıma denedim. Birinde her şey normal çalışırken, diğerinde wifi ve bluetooth çalışmadı. Yani mutlaka ufak tefek aksaklıklar olabiliyor. Mini X96 ve TX3 Mini cihazlarıyla birebir uyumlu bir rom. Bu cihazlardan birine sahip olanlar mutlaka denesin. S905W yongasına sahip farklı cihazlarda olabilir tabi.

Ayrıca herhangi bir rom yüklemeden önce mutlaka tv boxınızın orjinal yazılım yedeğini alın. Herhangi bir sıkıntıda orjinal yazılıma geri dönersiniz. İnternet bulurum yedek almakla uğraşmayayım demeyin. Her cihazın romu farklı olabiliyor. 30-40 tane rom denemek zorunda kalabilirsiniz.

Rom arayışlarım ve kendi modifikasyonum olacak bir rom yapma çabalarım devam ediyor. Herhangi bir gelişme olursa yine size duyururum.

Romun kendi sitesi: https://www.atvxperience.com

Videodan detayları görebilirsiniz. Ayrıca rom yükleme konusunu daha önce anlatmıştım. Onu da buradan okuyabilirsiniz.

 

https://youtu.be/f21NvPlfMgM