PUBG oyunu Steam’de o kadar popüler oldu ki yapımcılar mobil içinde oyun çıkardı. Oyunun mobilinin çıkmasıyla birlikte adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Herkesin dilinde PUBG var artık. Dokunmatik ekranda oynamaya alışamadıysanız veya ekran küçük geliyorsa bunu aşmanın yolları var. Bunlardan biri de bilgisayarınıza Android emulator yükleyip oyunu oynamak. Peki bu işlem nasıl yapılır?

  • Öncelikle bilgisayarınızın özelliklerinin iyi olması lazım. Düşük ram, düşük işlemci ve dahili ekran kartıyla emulator çalışmaz. Çalışsa da sağlıklık olmaz.
  • Tarayıcınızı açın ve http://www.bignox.com/ adresine gidin.
  • Adresten programı indirin ve kurun.
  • Program kurulduktan sonra Google Play Store’a girin ve girişinizi yapın.
  • Girişi yaptıktan sonra PUBG Mobile indirin.
  • Oyun indikten sonra açıp rahat bir şekilde büyük ekranda oynayabilirsiniz.

Bir çok Android Emulatoru mevcut. Bluestacks, nox, vs gibi. Bunlardan oyunlarda en iyi performans veren Nox olduğu için size onu anlattım. Siz farklı bir emulator kurarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Oyunu tam anlamıyla güzel ve akıcı bir şekilde oynamak için mutlaka bilgisayarınızın özelliklerinin iyi olması gerekli. Dahili ekran kartıyla, 2 gb ramle, pentium dual core bilgisayarlarla sağlıklı bir şekilde oynamanız imkansız. Bu yüzden bilgisayarınızın özellikleri iyi değilse, emulatorle uğraşmak yerine 2. yöntemimiz olan telefona veya tablete klavye mouse bağlama konusundan yardım alabilirsiniz.

Hepinize şimdiden iyi oyunlar. Takıldığınız bir nokta olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Aşağıdan videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

İkinci yöntem ise burada anlatılıyor.