Uzun zamandır oldukça fazla merak ettiğim bir cihaz olan Nokia Streaming Box 8000, telegram grubundan bir abimiz sayesinde elime ulaştı. Sağolsun paketi bile açmadan inceleme çekmem için bana gönderdi. Kendisine tekrar çok teşekkür ederim.

Cihazımız bildiğimiz bir markanın, Nokia’nın cihazı. En büyük dezavantajı maalesef fiyatı. 100 euro fiyatı. Keşke daha uygun olsaydı da herkes bu kaliteyi görseydi. Cihazda S905x3 işlemciye 2 gb ram ve maalesef 8 gb depolama eşlik ediyor. Maalesef diyorum çünkü 8 gb çoğu kişi için yetersiz kalıyor. Bu güzelim işlemciye bir 16 gb depolama yakışırdı açıkçası.

Cihaz tam lisanslı. Eksik birşeyi yok. Netflix 4k çözünürlüğünde oynatıyor. Multimedya konusunda en ufak bir problem görmüyorsunuz. Mi box’ın sorunsuz ve güçlenmiş hali gibi düşünün.

Ayrıca Ntfs disklerinizi rahatlıkla görüyor. 1 tb ntfs formatlı harddisk ile test ettim. Sorunsuz bir biçimde çalıştı.

Cihazda ethernet de var. Genelde lisanslı cihazlarda ethernet girişi bulmak çok zor ama Nokia onu da düşünmüş. Ayrıca çok kullanışlı ve kaliteli bir kumandası var. Hem tasarım olarak hem kullanım olarak size avantajlar sunuyor. Cihazda tüm uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Bein connect, tv+, Vodafone tv gibi uygulamalar tam kalite ve hızlı bir biçimde çalışıyor.

Oyun bakımından da büyük olmadığı sürece tüm oyunları çalıştırır. Isınma delikleri olmamasına rağmen çok yüksek sıcaklıklara çıkmıyor.

100 euro tek dezavantajı diyebilirim. Başka gördüğüm olumsuz bir tarafı yok. Yurtdışında tanıdığınız varsa ve 100 euro verebilirim derseniz siz de alabilirsiniz.

Şimdi sizleri videoyla baş başa bırakıyorum. İyi seyirler

https://youtu.be/ZTwhdZUDimA