Arkadaşlar beni tanıyanlar bilir, Mi Box hastası birisiydim. Evimde 3 tane Mi box kullanılıyordu. Geçen gelen güncellemeyle beraber sorunlarım başladı. Genelde bu sorunları hard reset atarak çözüyordum fakat artık belli bir süreden sonra hard reset atmak hem zor gelmeye hem de bazı problemleri çözmemeye başladı.

Öncelikle her şeyi geçtim. S905X mi kaldı Allah aşkına? S905x2, S905x3, S912, S922, S905X4 çıktı üstüne. Kaç nesil geriden geliyor farkında mısınız? Hadi bunu da geçtim fiyatı 500 liranın üstüne çıktı. Mi stick 300 lira üzerine çıktı. Bu cihazlara bu paralar gerçekten verilmez. Hadi verdik diyelim. Kullanmaya başladık. Adamlar öyle bir güncelleme yayınlıyor ki, sanki daha önce hiç test etmemişler. Her güncelleme sonrası bir sorun olur mu? Mi box ise konu, evet oluyor. Güncelleme ne için yapılır? Genel olarak görünen sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Ama Xiaomi ne zaman güncelleme verse yeni yeni, garip garip sorunlar ortaya çıkıyor. Bu zamana kadar çıkan sorunları listeleyeyim.

  • Wifi görmeme
  • Kendi kendine internetten düşme
  • Wifi hız düşüklüğü
  • Bluetooth bağlantı sorunları
  • Kumanda bağlantısının sürekli kopması
  • Arapça klavye (tüm lisanslı cihazlarda oldu bu)
  • Usb tanımama
  • Usb belleği sürekli deaktif etme
  • Ağır çalışma

Bunlar şu an aklıma gelenler. Daha da var gerçekten. Siz cihaz mı satın alıyorsunuz yoksa dert mi satın alıyorsunuz?

Peki ne yapacaksınız? Alternatifleriniz neler? Öncelikle sizler için bir çok video hazırladım. Cihaz incelemelerini izleyin hangisi hoşunuza giderse onu satın alın. Benim görüşüme gelecek olursanız; şu an amazon sitesi üzerinden vergi dahil Tivo’yu 600 lira civarına satın alabiliyorsunuz. Tivo incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.  

Telegram grubumuza katılıp orada satılan cihazlardan satın alabilirsiniz. Önerim firestick, chromecast, verizon ve dynalink. Eğer lisans sizin için önemli değilse, Hiremco Nitro X3+, Dreamstar A4 ya da Techstorm İ96 prime gibi garantili cihazlara bakabilirsiniz. Alternatif cihaz önerilerime buradan erişebilirsiniz.

Mi box’ı olanlar tadını çıkarsın ve sonra ellerinden çıkarıp bu önerilerime mutlaka geçiş yapsınlar. Benden çok büyük bir tavsiye.

Şimdi videom ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 

https://youtu.be/G6bTNX3Bvdg