Tivo firmasını bir süredir takip ediyordum. Tivo stream 4k çıkmadan önce ön siparişteyken mail ile iletişime geçtim ve ürünü almak istediğimi bildirdim. İlgimden dolayı teşekkür ettiklerini fakat Amerika dışında satış olmayacağını dile getirdiler. Özellikle fiyat performans ürünü olduğu için ilgimi çok çekti. Ürün Amazon’da satışa çıkar çıkmaz da satın aldım.

Cihazı Amerika’da yaşayan bir tanıdığınıza aldırırsanız 50 dolar gibi mükemmel bir fiyatı var. Türkiye’den sipariş verirseniz 80-90 dolar arasında bir ücrete geliyor.

Cihazda 2 gb Lpddr4 ram, 8 gb depolama yer alıyor. Wifi çift kanal desteği mevcut. Kendine özel streaming uygulaması mevcut. Ufak boyutlu olmasına rağmen yan tarafında usb c slotu var. Buraya usb çoklayıcı takarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Dolby atmos, Dolby vision ve Hdr10 desteği mevcut.

Tivo cihazının arkasında duran bir firma. Cihaz eksik görülen bir durum olduğunda güncelleme alıyor. İlk çıktığı zamanla şu anki zaman arasındaki performans farkı bir hayli fazla.

Cihazda multimedya mükemmel bir şekilde çalışırken, ufak boyutlu oyunlarda en ufak sorun olmadan oynanılabiliyor.

Ayrıca cihazın Micro usb portundan daha önce fire tv sticklerde kullandığımız otg usb dönüştürücüler stabil bir şekilde çalışıyor.

Özellikle projeksiyon cihazı ile kullanacak kişiler için ufak boyutlu olması ve gücü 1A usb den alması büyük avantaj. Ben bu cihazı da gerçekten çok beğendim. 80-90 dolar yerine keşke biz de 50 dolara sahip olabilseydik. Dolar kurunun yüksek olmasından dolayı pek cazibesi kalmasa da denk gelirseniz mutlaka ve mutlaka almalısınız.

Sizi videoyla baş başa bırakıyorum. Hepinize iyi seyirler.

 

https://youtu.be/p9FjNYs-Sqo

Satın almak isteyenler buraya tıklayarak siteyi ziyaret edebilirler.