Daha önceden mailru üzerinden nasıl deponuzu oluşturacağınızı burada anlatmıştım. Ama mailru rusça olduğu için zorlanan veya yapamayan arkadaşlar olduğunu gördüm. Bundan dolayı farklı alternatifler arıyordum. Herkes cihazlarını gmail ile kurduğu için Google Drive üzerinden bu işlemi yapmanın daha kolay olduğunu düşünerek Gmail kullanmaya karar verdim.

Yapmanız gerekenler çok basit. Cihazınızı kurarken kullandığınız gmail adresini kullanabilirsiniz. Eğer farklı bir adres kullanmak isterseniz yeni bir gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Hesabı oluşturduktan sonra buraya tıklayarak benim depoma erişiyorsunuz. Bu linke Google hesabınız tarayıcıda açık bir şekilde tıklarsanız tüm dosyalar ve klasörler sizin hesabınızda benimle paylaşınlar kısmına otomatik olarak aktarılacak. Bu işlem bittikten sonra eski yazımızda ve videomuzda olduğu gibi Xplore uygulaması üzerinden web depolama ve gdrive seçiyoruz. Giriş yaptıktan sonra dosyalar karşınızda.

Bu yöntemi aslında xplore web depolama altında yer alan tüm siteler için yapabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olan apklara hızlıca erişebilirsiniz. Ayrıca telefonunuza da XPlore kurup bu hesabı girerseniz telefonunuzdan indirdiğiniz dosyaları xplore üzerinden depoya yollayarak anında cihazınızdan erişim sağlayabilirsiniz.

Şimdi sizi video ile baş başa bırakıyorum. Orda da detaylı bir anlatım yaptım. Tüm işlemleri hem telefondan hem bilgisayardan kolayca yapabilirsiniz. Şu önemli ben depoyu güncelledikçe bu işlemi tekrarlamanıza gerek ya da güncellediğim dosyaları ayrıca indirip kendiniz kendi deponuza eklemenize gerek kalmıyor. Bir kere oluşturunca depo sürekli güncel kalıyor.

Hepinize iyi seyirler

https://youtu.be/uYHwPvzVOlI