Firesticklerin arayüzü biliyorsunuz bolca reklam ve amazon videosu içeriyor. Bunu değiştirmek de aslında baya uğraş verici bir durum. Fakat yabancı bir arkadaşımız bunu çözecek ufak bir yazılım yapmış. Bu yazılım sayesinde çok hızlı bir şekilde launcher değişikliği yapabiliyorsunuz. Böylelikle hem arayüzdeki saçma reklamlardan kurtuluyorsunuz hem de daha kullanışlı bir arayüze sahip oluyorsunuz.

Bu anlattıklarım Fire tv 4k, fire tv cube ve fire tv 2020 sürümleri için geçerlidir. 

Bunun için öncelikle yapmanız gereken cihazınızın ayarlar kısmından my fire tv kısmına girmeniz ve oradan ADB Debugging kısmını aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ayrıca bilinmeyen kaynaklardan yüklemeye de izin vermeniz gerekiyor.

2 uygulama yükleyerek bu işlemi halledebiliyorsunuz. Öncelikle yüklemeniz gereken uygulama TDUK Launcher Manager. Bu uygulama ile varsayılan launcheri iptal edebiliyorsunuz. Uygulamayı yükleyip Disable Stock Launcher seçmeniz yeterli. Bundan sonra yapacağınız işlem yeni launcher kurulumunu yapmak. Bunun için de aşağıdaki linkten Wolf Launcher uygulamasını indirip kurmanız yeterli.

TDUK Launcher Manager 

Wolf Launcher

TDUK launcher manager yükledikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

Burada disable launcher seçtikten sonra Wolf launcher kurduğunuz zaman otomatik olarak bu uygulama varsayılan launcher olacaktır.

Artık reklamsız, sade ve kullanışlı bir arayüze sahipsiniz. Wolf Launcher sürekli kendin geliştiren bir uygulama. En son widget seçeneği eklendi. Zamanla daha çok özellik eklenecektir. Takıldığınız bir yer ya da sormak istediğiniz bir soru olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz.