Olmazsa olmaz serimizin yeni 3 uygulamasıyla karşınızdayım. Bugün sizlerle olmazsa olmaz 3 uygulama inceleyeceğiz. Bunlar, Setorientation, nebula manager ve sideload launcher. Peki bu uygulamalar neden olmazsa olmaz. Hepsinin kendine has olmazsa olmaz özellikleri mevcut.

Setorientation

Setorientation uygulaması yüklediğiniz mobil uygulamaların yatay olarak ekranı kaplamasını sağlıyor. Mobil uygulamayı yüklediniz, yan görüntü var. Bunu düzelten uygulama Setorientation. Ayarları oldukça basit. Ya landscape seçiyorsunuz ya otomatik. Başka yapmanız gereken bir şey yok.

Tek dikkat etmeniz gereken nokta. Portrait seçeneğine alırsanız ayarları kaybedebilirsiniz. Bunun sonucunda cihazınıza resetleme işlemi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden Landscape ya da automatic hariç herhangi bir ayar seçmemenizi öneriyorum.

Nebula Manager ve Sideload Launcher

Mi box gibi Android tv işletim sistemi kullanan cihazlarda yüklediğiniz mobil uygulamalar, uygulama menüsünde görünmez. Bu uygulamaları görebilmek için ayarlardan uygulamalara gidip sistem uygulamalarından çalıştırmanız gerekir. Fakat Nebula Manager ve Sideload Launcher sayesinde bu uygulamalara hızlıca erişebilirsiniz. Nebula Manager ile ana ekrana kanal olarak oluşturup istediğiniz uygulamalara hızlıca erişebilirken Sideload Launcher da tüm uygulamaları tek bir sayfada görebilirsiniz.

Nebula manager çok sık güncelleme alan bir uygulama olduğu için güncellemeleri kaçırmayın. Kaçırdığınız zaman bağlantı yok gibi bir hata veriyor. Bu hatayı alırsanız bilin ki güncelleme var.

Uygulamaları depomuzdan indirebilirsiniz. Depomuza buradan erişebilirsiniz. 

İnceleme ve kurulum videosunu aşağıdan seyredebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim. Olmazsa olmaz uygulamalar serimiz devam edecek.