Xiaomi yıllardır Android tv box konusunda Xiaomi Mi Box S ya da diğer adıyla Mi Box 4 üzerinden devam ediyor. Cihazı güncellemelerle sürekli bozarak kullanıcıları çıldırtsa da ülkemizde garantili satıldığı için en çok satılan Android tv box listesinde hep üst sırada.

Marka fanboyları o kadar fazla ki bu yazımdan sonra da küfürler savurabilirler. Ama küfürler ile ilgili de gerekli işlemi yaptığımı söylemek istiyorum.

Şimdi gelelim cihaza. Cihaz ufak ve şık bir cihaz. Üzerinde sadece micro usb girişi mevcut. 1 gb ram ve toplam kullanabilir 5 gb depolama alanı bizleri endişelendirse de sadece multimedya kullanan kişiler için yeterli olacaktır. Cihaz genel manada multimedya konusunda başınızı ağrıtmıyor. 1080p çözünürlükte tüm uygulamaları akıcı bir biçimde çalıştırıyor. Maalesef bu modelde 4k desteği yok. Cihazda WiFi 5ghz desteği var yazıyor her yerde. Aida uygulamasınında da öyle gösteriyor fakat benim 5ghz WiFi ağımı görmedi. Bu da mi box s gibi modem mi seçiyor sorusunu aklıma getirdi.

Satın Alma Linki ve İndirim kuponu

Mi stick

https://ban.ggood.vip/URlC

Kupon: BGMiTVStick30

Home Audio Video Sale

https://ban.ggood.vip/URmS

Cihazda tabi ki oyun da oynayabilirsiniz fakat sadece basit oyunları. Zaten yer kısıtlı olduğu için çok oyun oynama hayali kurmayın.

Sesli asistan hiç hoşuma gitmedi. Çok ağır çalışıyor ve söylediğiniz şeyi anlamakta güçlük çekiyor. Videoda Ankara’nın hava durumunu soramadım mesela. Hep farklı anlıyor.

Genel olarak bu fiyatlara şu an için alınmaz fakat ileride fiyatı 200 liralara düştüğü zaman düşünülebilir. Şu anda 100 lira daha fazla verip mi box s almak daha mantıklı.

Sizleri video ile baş başa bırakıyorum.

https://youtu.be/yrru7tM9DT4