Belki de son zamanlarda en çok aldığım soru; Amazon Fire Stick mi yoksa Mi box s mi? O kadar fazla mail ve yorum geliyor ki bu konuda hepsine cevap vermek bir hayli zor. Öncelikle mail, instagram ve facebook sorularınıza cevap veremiyorum. Bana hızlı bir şekilde ulaşmak için telefonunuza ya da bilgisayarınıza Telegram uygulaması kurup arama kısmına @androidboxdestek yazıp grubumuza katılmanız yeterli. Şimdi gelelim sorunun cevabına…

Xiaomi Mi Box S ile Amazon Fire Tv Stick 4k birbirlerine çok yakın cihazlar. Birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları var. Ama bunlar kişiye göre değişen durumlar. Mesela Amazon Fire Tv Stick 4k’da usb slotu ve audio çıkışı olmaması benim için bir dezavantajken sizin için olmayabilir. Yani tamamen kişisel tercihlerinize bağlı seçiminiz. Teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Mi Box S’de Amlogic S905x yer alırken Amazon Fire Tv Stick 4k’da MTK 8695 işlemcisi yer alıyor. İkisinde de 8 gb depolama ve 2 gb ram bu işlemcilere eşlik ediyor. Yani donanımsal olarak da büyük farklar yok.

Döviz kuru arttıkça tabi ki cihazların fiyatı da yükseliyor. 250-300 TL fiyatlara aldığımız Mi Box S 440 liralara kadar çıktı. 350-450 TL fiyatları arasında aldığımız Amazon Fire Tv Stick 4k ise 550 TL civarlarında satılıyor. Yani bu özelliklere bu fiyatlar gerçekten pahalı ama bu pahalılığın başlıca sebebi Netflix lisansı. Netflix lisansı olmasa bu cihazlarda kimsenin tercih edeceğini düşünmüyorum. Bu cihazları senelerdir ayakta tutan tek sebep bu.

Şu an hala ikisi arasında kaldıysanız aşağıdaki videomu izleyerek karara varabileceğinizi düşünüyorum. Hepinize iyi seyirler.