Merhaba arkadaşlar

Mecool Km1’i daha önce yabancı kaynaklardan faydalanarak tanıtmıştım. O zaman söylemiştim sipariş verdim diye. Benimki hala gelmedi fakat takipçilerimden Samet arkadaşımıza cihaz gelmiş. O da sağolsun incelemem için kendi daha paketi bile açmadan bana verdi.

Cihazın kutu içeriği standart. Adaptör, hdmi kablo, kumanda ve cihaz. Bizim elimizde olan modelin rami 4 gb, depolaması 32 gb. Bunlara S905x3 eşlik ediyor. Cihaz oldukça şık. Üst tarafında deri desenli plastik mevcut. Alt tarafında ısınmasını engellemek için bol bol delik var.

Yan tarafında 1 adet usb 3.0, 1 adet usb 2.0 ve Micro sd kart yuvası mevcut. Arka tarafında hdmi, adaptör çıkışı, ethernet çıkışı ve av çıkışı mevcut.

Cihazın kumandasında 3 adet kısayol tuşu var. Google play, YouTube ve Amazon Prime. Kumanda bluetooth ile çalışıyor yani cihazı görmesine gerek yok. Sadece ilk tanıtırken görmesi yeterli.

Cihazda Mi box ile çalışan tüm Android sistemleri çalışıyor. Zaten bu cihazda Google lisanslı bir cihaz. Tüm Android sistemleri derken sesli asistan ve Chromecasti kastediyorum.

Kafamdaki en büyük soru işareti netflixti. İlk kurulum yaptığımda netflix çalışmadı ve gerçekten büyük hayal kırıklığı yaşadım. Daha sonra mobil versiyonunu yükledim bu seferde 540p üstüne çıkmadı. Daha sonra mecool bir dosya gönderdi. Onu mobile versiyonun üzerine kurdum ve cihaz 1080p netflix açmaya başladı. Bu ne kadar sürer bu konuda bir fikrim yok. Çünkü aslında netflix lisansı yokmuş bu cihazda. Yazılımsal olarak bir aldatmaca var. Bu şekilde 1080p izleyebiliyorsunuz. Netflix illa yüksek çözünürlük olsun diyorsanız bunu göz önünde bulundurun. Yarın bir gün bu uygulama netflix süzgecine takılacaktır.

KM1 için Netflix’i buradan indirebilirsiniz. 

Multimedya uygulamalarında en ufak sorun yok. Hepsi çok başarılı bir biçimde çalışıyor. Oyun olarak ise 3 oyun denedim ve hepsi de çalıştı. Pubg Mobile düşük fps olsa da çalışıyor.

WiFi performansı çok başarılı. 5 ghz ve 2.4 ghz olarak testler yaptım ve sonuçlar gerçekten iyi. Güzel bir WiFi modülü kullanmışlar.

Genel olarak baktığımızda mi box 19 Mayıs 2020 itibariyle 440 liralara satılırken bu cihazı almak çok daha mantıklı. Cihazı almak isterseniz aliexpressden uygun fiyata alabilirsiniz. Banggoodda biraz daha yüksek fiyatı.

Geniş kapsamlı incelememi ve kurulum videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler dilerim.

https://youtu.be/0OxyzqIH5qw