Amazon fire stick bir hayli popüler bir cihaz. En büyük eksisi Google hizmetlerinin bulunmaması. Google hizmetler önceden bazı yollarla yükleniyordu fakat şimdi yüklediğiniz zaman cihaz döngüye giriyor ve açılmıyor.

Bilerek veya bilmeyerek Google play service yüklerseniz cihazınız açılmaz ve döngüye girer. Daha önce Telegram grubumuzdan bir arkadaşımızın yardımıyla bunu çözmüştük. O yöntem ile anlatmaya başlayayım.

1. Yöntem

Cihazı adaptör ile besleyerek televizyona bağlayın ve fişten dökmeden 2-3 gün bekleyin. Cihaz bu süre zarfında otomatik olarak açılacak. Açıldıktan sonra fabrika ayarlarına dönerek sorunu çözebilirsiniz.

2. Yöntem

Cihazın usbsini adaptöre değil de bilgisayara bağlayın. Minimal Adb Tools programını bilgisayara indirin ve kurun. Programı buradan indirebilirsiniz.

Programı kurduktan sonra bilgisayarınızdan komut istemini çalıştırın. Adbnin bulunduğu konuma gidin. Genelde konumu c:/adb olur. Komut istemine cd c:/adb yazın. Adb klasörünün içine girmiş olduk. adb kill-server komutunu yazın. Hemen ardından adb-devices komutunu yazın. Eğer bağlantınızda sorun yok ise burada karmaşık harf ve sayılarla dolu bir cihaz görünecek. Bu bizim fire stick cihazımız. İlk işlem başarılı bir şekilde tamamlandı. Şimdi sırasıyla şu komutları yazacağız.

adb shell

Bu komutu yazınca karşısınıza mantis yazan bir paragraf çıkması lazım. Çıktıysa problem yok demektir. İşlemimize devam ediyoruz.

pm list packages

Bu komutu yazınca karşınıza fire stick cihazınızda yüklü uygulamalar sıralanacak. Bizim derdimiz olan Google play services. Bunu kaldırmak için 2 komut yazacağız.

adb uninstall com.android.vending

adb uninstall com.google.android.gms

Sorun yok ise success yazacak. Böylelikle işlemimiz başarıyla tamamlandı. Artık fire stick cihazınız sorunsuzca açılacak. Tekrar fabrika ayarlarına dönmenize gerek yok.

https://youtu.be/cfEqVzd7OZE