Merhaba arkadaşlar,

En çok sorulan sorulardan biri hangi kumanda sorusu. Piyasadaki kumandaların neredeyse tamamını denedim. Hepsi neredeyse tamamen birbirine yakın özellikte olan kumandalar. Aralarında ufak tefek farklar var sadece.

En iyi kumandalar listemde 1. sırada Nordica Am6 vardı uzun zamandır. Fakat bu kumandayı kullandıktan sonra sıralama değişti. Bir de ışık koysalarmış tam olurmuş ama çok da lazım değil.

Gelelim kumandanın özelliklerine. Kumanda şarjlı, usb alıcı ile çalışıyor, air mouse özelliği var. Peki bu kumandayı bu kadar iyi yapan nedir? Bu kumandanın ön yüzündeki tüm tuşlar öğrenebilme özelliğine sahip. Bu da yetmiyor. Çoğu kumanda da bu özellik var ama bu cihazda ekstradan 3 cihaz için ayarlama yapabiliyorsunuz. Kumandanın üzerinde game, stb, tv ve box seçenekleri mevcut. Box seçeneği usb alıcıdan alıyor frekansı. Diğer seçeneklerin hepsinde ir ile öğrenme özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Öğrenme özelliği için önce hangi cihazı öğretmek istiyorsanız ona basılı tutuyorsunuz. Led yanıp sönmeye başlayınca hangi tuşu öğretmek istiyorsanız ona basıyorsunuz. Daha sonra karşısına orjinal kumandayı koyup öğrenmesini istediğiniz tuşa basıyorsunuz. Her tuşu bu şekilde öğretebiliyorsunuz.

Kumanda hem tvbox, hem akıllı tv, hem de pcde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca gyroscope özelliği de var deniyor ama ben kullanamadım. Siz de alıp kullanırsanız deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ürünü Banggood üzerinden satın alabilirsiniz.

https://ban.ggood.vip/T6qY

İnceleme videom ile sizi başbaşa bırakıyorum. Eğer aklınızda soru kalırsa yorum kısmından ya da Telegram grubundan bana ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=w6a82EgfY4A