Mi box ve diğer tvboxlarda küçük boyutlu oyunlar oynamak için bir çok joystick ve gamepad alternatifi mevcut. Bu konuyla alakalı bir çok soru geliyor. Sizler için en iyi alternatifleri sıraladım.

Gamepad ve joystick seçerken ilk dikkat etmeniz gereken cihazınızds bluetooth olup olmadığı. Bazı gamepadler bluetooth desteği olmadan çalışmıyor. Bazıları ise usb dongle sayesinde bağlantı kuruyor.

Ayrıca diğer dikkat etmeniz gereken durum ise her oyun gamepad desteği vermiyor. Yani gamepad aldınız diye her oyunu gamepad ile oynayamazsınız. Oyunun gamepad desteği olması gerekiyor.

1- Logitech F710

En çok tutulan ve satılan gamepad. Bluetooth olmasına gerek yok. Tak çalıştır. Usb dongle sayesinde tüm cihazlarla uyumlu. Bilgisayarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pille çalışıyor. İyi bir kullanırsanız gerçekten uzun ömürlü şekilde kullanabiliyorsunuz. Fiyatı N11 sitesinde 250 lira. Letgo gibi ikinci el satan sitelerde 100-150 lira arasında rahatça bulabiliyorsunuz.

2- Ds4 (Ps4 Joystick)

Eğer cihazınızda bluetooth varsa kullanabileceğiniz en iyi joysticklerden biri. Eğer hali hazırda elinizde mevcutsa ps tuşu ve share tuşuna basılı tutarak cihazınızla eleştirebilirsiniz. Şarjlı. Fiyatı sıfır 350 TL. Letgo gibi ikinci el satan sitelerde 200-250 TL arasında rahatça bulabiliyorsunuz.

3- Xbox One Controller

Bu gamepadi kullanmak için de bluetooth bağlantınız olması gerekiyor. Hem bataryalı hem de pilli çeşitleri mevcut. 390 TL sıfır fiyatı. Letgo gibi ikinci el satan sitelerde 200 TL civarında bulabiliyorsunuz.

Gelelim diğer markalara. Çin alışveriş sitelerinde bir çok marka model mevcut. Özellikle Mocute markasının gamepadlerini de alabilirsiniz. Fakat benim önerim bu 3 gamepadden birini almak.

Aklınıza takılan soru olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.