Hiremco firması Enjoy modelini yeni tanımasına rağmen yeni bir modeli daha piyasaya sürmek üzere. Cihazın modeli Nitro X3. Cihazda S905x3 işlemciye 4 GB ram ve 32 gb depolama eşlik ediyor. Enjoy modeline göre depolama daha düşük ve bunda 5 ghz WiFi desteği yok.

Ayrıca enjoy modelinin kutu içeriğinde hediyeler yer alırken Nitro X3 de hediyeler yer almıyor. Cihazın incelemesinde multimedya testi yapmadım. Daha önce söylediğim gibi artık multimedya testi yapmıyorum. Çünkü bu cihazlarda standart artık. Netflix 480p, bunun haricinde en ufak bir problem yok.

Oyun testlerine baktığımız zaman Pubg Mobile’da gayet akıcı bir performans sergiliyor. İlk açtığınızda otomatik olarak orta ayarlarda başlıyor. Orta ayarlarda az da olsa frame kayıpları yani kısa süreli donmalar hissediyorsunuz. Ayarları düşüğe aldığımızda en ufak bir donma hissetmiyorsunuz.

Hız testine baktığımızda enjoya göre biraz daha düşük performans veriyor. Bunun sebebi de 5 ghz WiFi desteği olmaması.

Genel olarak baktığımızda yerli sermaye ve 2 yıl garantili olması tabi ki ağır basıyor. Enjoy ve Nitro X3 şu an alınabilecek en iyi yerli sermaye cihazları. Bunları incelemeden cihaz satın almayın. Fiyatları yüksek olmasından çok şikayet geliyor ama bazı durumları atlamamak lazım. Çin cihazlarının hiçbiri size garanti vermiyor. Çin sitelerinden aldığınız cihazların bozulması durumunda elinizde kalıyor. Hiremco firması 2 sene boyunca cihazının arkasında.

Şimdi sizleri video ile baş başa bırakıyorum.

 

https://youtu.be/1z7GFbjS5Gc