Elinizde eski bir monitör varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız tam yerindesiniz. 20 lira bile etmeyecek monitörleri 2 parça ile nasıl tv haline getiriyoruz size bunu anlatacağım. Basit bir tv almak isteseniz 350-500 lira arasında bir para harcamanız gerekecek. İkinci el bir monitör 20-200 lira arasında bir fiyata alıp bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Öncelikle ihtiyacımız olan parçaların linklerini aşağıya yazıyorum. Onları tedarik etmeniz lazım. Fiyatları uygun. Aslında çok daha uygundu ama dolardan dolayı biraz yükseldi. Aynı aparatları n11’de ve gittigidiyor’da da bulabilirsiniz fakat fiyatları biraz fazla.

1- Vga Girişli Monitör

2- Vga – Hdmi Dönüştürücü – https://goo.gl/Cu1w9d

3- Mini Hdmi – Hdmi Dönüştürücü – https://goo.gl/GFhABv

4- Hdmi çıkışlı bir uydu alıcı yada Tv Box –

Öncelikle monitörümüzün vga kablosuna dönüştürücüye bağlıyoruz. Daha sonra dönüştürücüdeki mini hdmi kabloyu, hdmi dönüştürme aparatıyla beraber uydu alıcı veya tv boxa bağlıyoruz. Vga HDMI dönüştürücü de ekstra ses çıkışı var. Bu çıkışa hoparlör bağlayarak sesi de rahatça alabilirsiniz. Her şey bu kadar basit. Tüplü monitör bile olsa bu aparatlar sayesinde tv olarak kullanabilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir sorun olursa yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz. Verdiğim linkler dışında aparat satın almayın. Bir çoğunda ses çıkışı olmuyor veya sorunlu olabiliyor.

Aşağıdan videomuzu izleyerek monitörün nasıl tv yapıldığını görebilirsiniz. Kanalımıza abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın lütfen.

Hepinize iyi seyirler.

Ayrıca buradan da daha önceki videomuzu izleyebilirsiniz.