Nvidia Shield kullananların dert etmediği klavye mouse problemi diğer tüm boxlarda büyük sıkıntı oluyor. Nvidia Shield dışında diğer tüm boxlarda klavye mouse aktif olarak kullanılamıyor. Bunu aktif etmek için öncelikle alttaki uygulamayı kurun.

http://gg.gg/mertpubg

Uygulamayı kurduktan sonra aşağıdan ayar dosyasını indirin ve ana dizindeki tincore keymapper klasörü içine atın.

http://gg.gg/mertpubgayar

Ayar dosyasını attıktan sonra PUBG Mobile oyununu açıyoruz ve üst bardan tincore keymapperı aktif ediyoruz. Aktif ettikten sonra Tincore keymapper ayarlarına giriyorsunuz ve import profile tuşuna basıyorsunuz. Daha sonra profillerden Helix’i seçiyorsunuz. İşlem tamam. Artık oyununuzu klavye mouse ile oynayabilirsiniz.

Uygulamayı biraz kurcalayarak kendi tuş takımınızı da ayarlaya bilirsiniz. Ayrıca farklı uygulamalarla da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Klavyeden CTRL tuşu ile mouse imlecini kitleyip geri açabilirsiniz. Bu çok önemli. Eğer kitlemezseniz mouse u kullanamazsınız.

Sizleri videoyla başbaşa bırakıyorum.

 

Ayrıca uygulamanın alternatiflerini de liste olarak sizlere sunuyorum.

Octopus

Controller

Pc Remote

Wifi Mouse

Button Mapper

Moga

Vortex

Pubg mobile rahat oynayabilmeniz için cihazınızın işlemcisinin en az S905x2 olması gerekiyor. S905x, s905w, rk3318, rk3328, rk3368 gibi işlemcilerde boşuna uğraşmayın. Hem cihazı boşuna yormuş olur, hem de cihazı çalışmayacak hale getirebilirsiniz.

s905x2, s905x3, s922x, s912 cihazlarda rahatlıkla Pubg mobile ve Cod mobile oynayabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yazabilir ya da Telegram grubumuzdan bize ulaşabilirsiniz.