Mi Box için Olmazsa Olmaz 3 Uygulama

Merhaba arkadaşlar,

Mi box ve diğer android tv boxlar için olmazsa olmaz 3 Uygulama tanıtacağım. Bu uygulamalar mutlaka işinize yarayacaktır. Daha önce bilen kullanan da vardır, bilmeyenler de vardır.

Geçelim uygulamalara.

Send Files to TV

Bu uygulama ile Android cihazlarınızdan tv boxınıza istediğiniz dosyayı gönderebiliyorsunuz. Yapmamız gereken hem Android box cihazınıza hem de telefonunuza bu uygulamayı kurmak. Uygulamaları kurduktan sonra telefondan uygulamayı açıp send butonuna basıyoruz istediğimiz dosyayı seçiyoruz. Aynı zaman Android tv boxda da uygulamayı açıp receive butonuna tıklıyoruz. Gönderici olan taraf alıcı tarafı otomatik olarak görüyor. Alıcıyu seçtikten sonra dosyanız hızlı bir şekilde gönderiliyor. Gönderilen dosya tv boxda downloads klasöründe yerini alıyor.

Burada dikkat etmeniz gereken 2 cihazın da aynı ağda olması gerekiyor.

Eğer uygulama paylaşmak istiyorsanız bunun için de telefonunuza ekstra olarak uygulama paylaş uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulama paylaş uygulamasını açıp istediğiniz uygulamayı seçip send files to tv uygulamasına aktararak gönderim sağlayabilirsiniz.

File commander tv

Es file explorer marketten silindikten sonra herkes dosya yöneticisi arayışına girdi. Kimisi de tüm uyarılarıma rağmen es file kullanmaya devam ediyor. Es file arkaplanda reklam tıklaması yaptığı için marketten kaldırıldı. Bu yüzden apk olarak bile kullanmayın. Hadi beni dinlemiyorsunuz, Google’ın bir bildiği var ki kaldırdı uygulamayı diye düşünün.

Bu uygulama ile Es file ile yaptığınız neredeyse tüm işlemleri yapabilirsiniz. Dosya gönderme alma harici her şeyi yapmanız mümkün.

Sideload Launcher

Android tv işletim sistemli cihazlara mobil uyumlu apk yüklerseniz bunları uygulamalar içinde göremezsiniz. Bunu görebilmek için yapmanız gereken bu uygulamayı yüklemek. Bu uygulamayı yükleyerek tüm uygulamaları tek bir sayfada görebilirsiniz.

Bu launcherı kullanmazsanız her seferinde yüklediğiniz uygulamaları bulmak için uğraşırsınız.

Bonus – Analiti

Analiti uygulaması cihazlarınızda internet hız testi yapmanızı sağlar. Speedtest Android tv boxlarda olmadığı için en iyi alternatif bu uygulamadır.

Aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından ya da telegramdan bana ulaşabilirsiniz.

Videoyla sizleri baş başa bırakıyorum.

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Mi Box için Olmazsa Olmaz 3 Uygulama” için 6 yorum

 • Aralık 8, 2019 tarihinde, saat 10:25 am
  Permalink

  Merhaba mert bey
  Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sizin yazınızdan sonra mi box s aldım performans ve kullanış olarak çok iyi tek eksigi ethernet girişinin olmaması benim modemim bir alt katta duruyor modemden eve ethernet kablosu çektim sonra s link usb ethernet çevirici aldım miboxı ethernet üzerinden bagladım fakat internet çok aşırı yavaş oldu sanırım s link usb ethernet den dolayı pek performans vermiyor bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz başka usb ethernet çevirici alsam hızımı normal olarak alabilir miyim bu arada tp link menzil genişletici aldım oda çok performans vermedi

  Yanıtla
 • Aralık 9, 2019 tarihinde, saat 6:54 pm
  Permalink

  Merhaba mert bey daha önce size yazmıştım hk1 tv box kırmızı ışık yanıyor sizde nant cipinde sorun var demiştiniz satıcıya ulaştın cihaz bir ay oldu arızalandı bana yeni cihaz vermiyor bana geriye yolla tamir edeyim diyor daha önce hiç geri yollamadım alırken 150 tl gümrük vergisi çıktı bunu yollamak akıl işimi kargo ğarasını benmi verecem bilmiyorum cihaz bana çok geç geldi bende açık anlaşmazlık açmıştım cihaz gelince kapatım aliekspres açık anlaşmazlık açın diyor vede satıcıyla anlaşın diyor ben şu an ne yapayım cihazı yollayımmı yoksa üzerine soguk su mu içeyim bilmiyorum siz ne dersiniz.

  Yanıtla
 • Ocak 7, 2020 tarihinde, saat 10:47 am
  Permalink

  Hocam mi box almıştım yalnız çocuk oyun oynayacak oluyor ama kumandayı komaya sokuyor mocute 054 önerdiler uyumlu diye siz gamepad olarak mi box 4s e ne önerirsiniz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.