Merhaba arkadaşlar,

Mi box ve diğer android tv boxlar için olmazsa olmaz 3 Uygulama tanıtacağım. Bu uygulamalar mutlaka işinize yarayacaktır. Daha önce bilen kullanan da vardır, bilmeyenler de vardır.

Geçelim uygulamalara.

Send Files to TV

Bu uygulama ile Android cihazlarınızdan tv boxınıza istediğiniz dosyayı gönderebiliyorsunuz. Yapmamız gereken hem Android box cihazınıza hem de telefonunuza bu uygulamayı kurmak. Uygulamaları kurduktan sonra telefondan uygulamayı açıp send butonuna basıyoruz istediğimiz dosyayı seçiyoruz. Aynı zaman Android tv boxda da uygulamayı açıp receive butonuna tıklıyoruz. Gönderici olan taraf alıcı tarafı otomatik olarak görüyor. Alıcıyu seçtikten sonra dosyanız hızlı bir şekilde gönderiliyor. Gönderilen dosya tv boxda downloads klasöründe yerini alıyor.

Burada dikkat etmeniz gereken 2 cihazın da aynı ağda olması gerekiyor.

Eğer uygulama paylaşmak istiyorsanız bunun için de telefonunuza ekstra olarak uygulama paylaş uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulama paylaş uygulamasını açıp istediğiniz uygulamayı seçip send files to tv uygulamasına aktararak gönderim sağlayabilirsiniz.

File commander tv

Es file explorer marketten silindikten sonra herkes dosya yöneticisi arayışına girdi. Kimisi de tüm uyarılarıma rağmen es file kullanmaya devam ediyor. Es file arkaplanda reklam tıklaması yaptığı için marketten kaldırıldı. Bu yüzden apk olarak bile kullanmayın. Hadi beni dinlemiyorsunuz, Google’ın bir bildiği var ki kaldırdı uygulamayı diye düşünün.

Bu uygulama ile Es file ile yaptığınız neredeyse tüm işlemleri yapabilirsiniz. Dosya gönderme alma harici her şeyi yapmanız mümkün.

Sideload Launcher

Android tv işletim sistemli cihazlara mobil uyumlu apk yüklerseniz bunları uygulamalar içinde göremezsiniz. Bunu görebilmek için yapmanız gereken bu uygulamayı yüklemek. Bu uygulamayı yükleyerek tüm uygulamaları tek bir sayfada görebilirsiniz.

Bu launcherı kullanmazsanız her seferinde yüklediğiniz uygulamaları bulmak için uğraşırsınız.

Bonus – Analiti

Analiti uygulaması cihazlarınızda internet hız testi yapmanızı sağlar. Speedtest Android tv boxlarda olmadığı için en iyi alternatif bu uygulamadır.

Aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından ya da telegramdan bana ulaşabilirsiniz.

Videoyla sizleri baş başa bırakıyorum.

https://youtu.be/E-PpzWewqLo