Awox Android TV İncelemesi, Performans, Kalite

Awox hakkında oldukça fazla soru geliyor. Ben de bu sorulara kayıtsız kalmayıp televizyonu sipariş verdim. Cumartesi günü geldi ve kargoda bir problem olmuştur diye servisin kurulum yapmasını bekledim. Salı günü servis geldi ve tvnin kurulumunu yaptı. En başta kendi servisi Awox’tan şikayetçi. Sebep ise kendilerinin bile haberi olmadan sürekli yeni modeller çıkması. Servis yeni televizyonları daha önce incelemediği için müşterilerin soruları karşısında zor durumda kalıyor.

Gelelim televizyona. Ben AWOX K6500RST serisini satın aldım. Yani 65 inç ve android işletim sistemli televizyon. 65 inç gerçekten devasa büyük. Kurulum yapıldıktan sonra ilk olarak Mi Box  S bağladım. Onunla görüntü testleri yaptım. Fiyatına göre gayet yeterli geldi bu test. Renklerde ufak tefek sorunlar var ama öyle kafaya takılacak sorunlar değil.

Daha sonra televizyonun kendi android işletim sistemine geçtim. İşte burada hayal kırıklığına uğradım. Çünkü şöyle bir sorun var. Bu android işletim sistemi bölümünde kumanda menü tuşu çalışmıyor. Bu çalışmadığı için de renk ayarlarına giremiyorsunuz. Renk ayarlarını yapamadığınız için renkler inanılmaz kötü görünüyor. Özellikle beyaz çok beyaz, siyah ve karanlık sahneler ise grenli gürüntülü görünüyor. Bu da tüm zevkinizi öldürüyor. Eğer cihazın android işletim sistemini kullanacaksanız bu canınızı sıkabilir. Servis menüsünden ufak tefek ayarlar yapıp daha iyi hale getirilse de beni tatmin etmedi renkler. Eğer tvboxınız varsa ve sadece büyük ekran düşünüyorsanız hiç düşünmeden satın alabilirsiniz. Canınızı sıkan kısım cihazın kendi işletim sistemi.

Cihazın püf noktalarına geleyim.

 • Cihazda playstore gizli. Görünmüyor. Bunun için herhangi bir launcher yüklemeniz yeterli. Böylelikle PlayStore karşınıza çıkacak.
 • Servis menüsüne girmek için menü tuşuna basıp 1147 tuşlamanız yeterli. (Fazla kurcalarsanız tv kullanılmaz hale gelir.)
 • 4k 60hz desteğini açmak için sistem ayarlarından HDMI sürümü 2.0 olarak ayarlanması gerekli.

Artık inceleme videosunu seyretme vakti geldi.

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Awox Android TV İncelemesi, Performans, Kalite” için bir yorum

 • Aralık 5, 2019 tarihinde, saat 9:27 am
  Permalink

  Hello!

  I would like to discuss with You the issue of cooperation. Interested in placing a banner on Your website on a regular basis. The theme of the banner is mobile phones, gadgets. We work on an advance payment.

  I will wait For your answer to my question. mail. Sincerely, Anna.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.