Elimden geldiğince farklı tv box modelleri alıp sizlere tanıtmaya çalışıyorum. Şimdi de X96 aldım. x96, H96 Pro Plus kadar popüler bir android tv box. Oldukça fazla merak ettiğim bir cihazdı.

Aliexpress siparişleri bu ara çok geç gelmeye başladı. Bundan dolayı çekinerek siparişi vermiştim fakat 1 hafta hatta 6 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştı. Cihazın 2 gb ram, 16 gb depolama alanına sahip ve bluetooth özelliğine sahip olan sürümünü satın aldım. Bluetooth bu cihazlar için bazen gerçekten çok büyük nimet oluyor.

Cihazı açar açmaz hayalkırıklığına uğramadım desem yalan olur. Neden derseniz, arayüzde alt bar ve üst bar maalesef yok. Alt bar ve üst bar olmadığı için cihazda bir uygulama kilitlendiği zaman kumanda yoksa yanınızda herhangi bir işlem yapamıyorsunuz.

Alt bar ve üst bar ne kadar canımı sıksa da hemen Apex yükleyip çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Z28 cihazında alt bar ve üst bar olmadığı gibi launcherlarda çalışmıyordu. X96 cihazımızda tüm launcher uygulamaları çalışıyor.

 

Önemli uyarı

Puhutv’nin son android versiyonu tvboxlarda hataya sebep oluyor. Google play store yerine başka apk yükleme sitelerinden indirin.

Eğer amacınız televizyon, film, video izlemekse bu cihaz kesinlikle işinizi görecektir. Ekstradan paralar verip daha yüksek bir model tv box almanıza hiç gerek yok.

Aşağıdaki videodan daha detaylı incelemeyi izleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linkten ürünü satın alabilirsiniz.

Satın Al

 

https://youtu.be/Yz03WW9_2BE