Hiremco’nun piyasa çıkan diğer modeli Hiremco Smart 4 Android Tv Box cihazını inceledim. Öncelikle ufak bir açıklama yapayım. Ben Türk sermayesi dedim diye eleştirilmişim. Yanlış bir şey yok. Ben Türk malı demedim dikkatinizi çekerim. Türk malı olması zaten imkansız değil mi? Biz işlemci, ram mi üretiyoruz? Hiremco Türk sermayesidir. Bu ürünlerde ithal edilmiş ürünlerdir. Belli marka modellerden alınıp üstüne marka basılır, yazılım özelleştirilir ve satılır. Burada en önemli olan nokta 2 yıl garanti. Bunu unutmayın. 

Daha önce Hiremco Smart 2 Android Tv Box cihazını incelemiştim. Linke tıklayarak incelemeyi okuyabilirsiniz.

Hiremco Smart 4 Android Tv Box cihazında RK3328 işlemci yer alıyor. Benim Rockchip işlemciler hakkında görüşümü takip edenler bilir. Çok sevdiğim işlemciler değil. Zaten performans testlerinde Smart 2’nin gerisinde yer alıyor. Fiyatının yüksek olmasının sebebi raminin 4 gb ve depolamasının 32 gb olmasından kaynaklı.

Cihazı bir süre kullandım. Özellikle ısınma probleminin olup olmadığını kontrol ettim. 24 saate yakın süre açık bıraktım. Herhangi bir ısınmayla karşılaşmadım. Donma, kasılma, reset atma gibi sorunlar da olmadı. Cihazın sadece multimedya amaçlı kullanılabileceğini unutmayın. Bu cihazla ve Smart 2 ile Pubg gibi oyunları oynamayı hayal edip hayal kırıklığına uğramayın. Sadece Temple Run gibi ufak çaplı oyunları oynayabilirsiniz.

Cihazda Bluetooth olması bir avantaj. Bluetooth ile gamepad, kulaklık, klavye gibi cihazlarınızı bağlayıp kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Smart 2 mi Smart 4 mü diye sorarsanız; önceki yazımda dediğim gibi ram ve depolama ihtiyacınıza göre karar verebilirsiniz. İşlemci performansları birbirine çok yakın. Birisi Amlogic, diğeri Rockchip kullanıyor.

Cihazda Netflix maalesef 480p olarak çalışıyor. Youtube’da herhangi bir sorun yok. 4k olarak kullanabiliyorsunuz. IPTV ve multimedya platformlarında herhangi bir aksilikle karşılaşmıyorsunuz. Cihazda bol bol USB çıkışı var. Videoda bahsettim zaten bundan. Harici disklerinizi bağlayıp dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Cihazda alt ve üst bar yok. Romdan kaynaklı bir  durum. Ama arayüz Smart 2’ye göre daha hoş duruyor diyebilirim. Tabi bu da biraz zevk meselesi. Ama launcher uygulamaları yükleyerek arayüzü değiştirebilirsiniz.

Cihazla ilgili aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından ve telegram grubumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

https://youtu.be/b73kkBklbK0