Sonunda bildiğimiz bir firma Android Tv Box işine girdi. Uydu cihazlarıyla bildiğimiz Hiremco, 2 model ile Android Tv Box satışı yapmaya başladı. Bunlardan birisi Smart 2 modeli, diğeri ise Smart 4 modeli. Smart 2 modeli Amlogic S905W işlemcili, Smart 4 modeli ise Rockchip RK3328 işlemcili.

Cihazların ikisini de inceleme şansım oldu. Bu şansı bana verdiği için Merih Video’ya ayrıca teşekkür ederim. Hiremco Smart 2’de S905W işlemci kullanılmış. Mecool M8S Pro W ile aynı işlemci ve özellikler mevcut. Fakat Mecool’a göre daha seri diyebilirim rahatlıkla. Ayrıca Hiremco markasının sağladığı 2 yıllık garanti en büyük artı. Ayrıca Ulusal Kanalların yer aldığı 1 yıllık IPTV’de hediye ediliyor.

Firmanın yerli sermaye olması da bence çok önemli. Firmalar Çin’den cihazları getirip ülkemizde satıyorlar. Garanti var denilse de çoğu firma merdiven altı hizmet veriyor veya bir sorun olunca kendilerine ulaşmak bir hayli zor oluyor. Bu cihazlarda 2 sene boyunca herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Diğer markasız veya Çin markalı cihazlarla karşılaştırırken ilk önce buna dikkat edin. Elimden o kadar çok Android Tv Box geldi geçti. Kimisi 15 günde, kimisi 6 ayda bozuldu. Garanti sizin için gerçekten bir nimet.

Şimdi bu cihaz mı yoksa şu cihaz mı diye çok soru gelecek. Öncelikle Netflix kullanıyorsanız ve çözünürlük yüksek olsun istiyorsanız Smart 2’de de Smart 4’de de Netflix 480p çözünürlüğünde çalışıyor. Bu bir eksi. Bazı cihazlarda Netflix hiç açılmıyor, Hiremco’larda açılıyor ama 480p. Netflix öncelikse MiBox veya Amazon Fire Tv Stick cihazlarına yönelebilirsiniz. Netflix önemli değil derseniz Smart 2 ve Smart 4’ü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Fiyatlar konusunda yüksek diyenler bir hayli fazla ama bu cihaz için bandrol ve gümrük vergileri ödendiğini ve teknik destek için belli bir bütçenin kenara konulması gerektiğini unutmayalım.

Smart 2 Fiyatı : 399 TL

Cihazın Artı ve Eksi Yönleri

Artı Yönleri

  • Yerli sermaye
  • 1 yıl ücretsiz iptv
  • 2 yıl garanti
  • Marka desteği

Eksi Yönleri

  • Netflix 480p çözünürlüğü destekliyor
  • Üst bar, alt bar ve görev yöneticisi yok
  • Android Tv Rom olmaması

Cihazla ilgili aklınıza takılan herhangi bir şey olursa bu linke tıklayarak telegram grubumuzdan ya da yorum olarak yazabilirsiniz.

Satın almak için telegram grubumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Sizi inceleme videosuyla baş başa bırakıyorum. Hepinize iyi seyirler.

https://youtu.be/qJGux2j7AzA