Smart IPTV Kaldırıldı. Alternatifler Neler?

Özellikle akıllı televizyon kullananlar Smart IPTV uygulamasını tercih ediyordu. Hem kullanımı kolay, hem özellikleri iyi hem de arayüzü güzel olduğu için tercih ediliyordu. Fakat uzun zamandır olan uygulamanın kaldırılacağı söylentisi gerçek oldu.

En başından beri akıllı televizyonlara karşı olan biriyim. Neden derseniz akıllı tvye vereceğiniz 300-400 yüksek ücret yerine bir tv box almak daha mantıklı. Televizyonların uygulama desteği hem çok kısıtlı hem de uygulamalara verilen destek süresi çok kısa. Kendi yaşadığım problemden örnek vereyim. LG akıllı televizyon aldım. 1 sene kullandıktan sonra Youtube uygulamasının desteği sona erdi ve şu an youtube kullanamıyorum. En basit ve en gerekli uygulamalardan biri şu an çalışmıyor. Ben sırf bu özellik için 450 lira fazla para ödemiştim. Bilmeyen herkes bu hataya düşüyor maalesef.

Evet belki akıllı televizyonların en güzel uygulaması Smart IPTV’ydi fakat artık yok ve alternatif aramak zorundasınız. Kurulu olan düzeniniz de maalesef artık yok. Yeni uygulama bulup listenizi oraya taşımanız gerekecek.

Şimdi gelelim Smart IPTV uygulamasını kullanan arkadaşlara. Ne yapacaklar?

 • Alternatif uygulamalar bakın. MK IPTV, OTT Player, IPTV Smarters gibi. Televizyonunuz market uygulaması üzerinden IP TV diye arama yapın, alternatifleri kontrol edin.
 • Akıllı, iptv özelliği olan bir uydu alıcı alın.
 • TV BOX ALIN.

Hiç birini yapamıyorsanız uygun fiyatlı bir tv box alın ve keyfinize bakın. Saçma sapan, arayüzü oldukça berbat olan akıllı tv uygulamalarından kurtulun. Tv boxlarda yüzlerce alternatif uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Akıllı tv marketlerine bağlı kalmayın.

Smart iptv’ye ödediğimiz para ne olacak diye düşünenler var. O parayı unutun. Bitti gitti. Uygulamanın ömrü bu kadarmış o yüzden maalesef yapacak bir şey yok.

Sizin için kısa bir video hazırladım. Onu izleyip daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Smart IPTV Kaldırıldı. Alternatifler Neler?” için 8 yorum

 • Haziran 15, 2019 tarihinde, saat 9:14 am
  Permalink

  Mrb Smart tv uygulaması samsung tv lerde ,bazı modellerdemi kaldırıldı yoksa tamamımı benim tanıdığım bşr çok kişi hala kullanıyorlar

  Yanıtla
 • Haziran 16, 2019 tarihinde, saat 9:22 am
  Permalink

  Şu an Hangi serilerde bilginiz varmı.

  Yanıtla
 • Temmuz 7, 2019 tarihinde, saat 2:09 pm
  Permalink

  Bende gse ıptv var. Tvden kaldırılınca box almayı düşünüyorum. Xaomi mi box da izleyebilirmiyim? Çok teşekkürler.

  Yanıtla
 • Aralık 14, 2019 tarihinde, saat 11:18 pm
  Permalink

  Merhaba; iptv uygulamalarıyla ilgili yazınizı soluksuz okudum. Emeginize sağlık.
  Bu konuda bir sorum var. Yanitlarsanız sevinirim.
  Bir samsung oled tv kullaniyorum. Iptv alacağım ama tv de bazı kategorilere kilit(parola) koymak istiyorum. Ne de olsa kimse hiç beklemedik bir anda karsisinda adult görüntü istemez 🙂
  Samsung Tv de bunu yapabilecegim bir uygulama var mı?
  Tesekkur ederim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.