Şu anki şartlarla alabileceğiniz en iyi fiyat performans cihazı Amazon Fire TV Stick. Fakat kendine göre ufak tefek dezavantajları var. Bunları da uygulamalar ile halledebiliyorsunuz. Özellikle Telegram grubundan Amazon Fire TV Stick ile ilgili çok soru geliyor. Amazon Fire Tv Stick aldınız ve kullanmaya başlayacaksınız. İlk olarak yüklemeniz gereken uygulamalar ve ne işe yaradıklarından bahsedeyim.

Downloader

Amazon Fire TV Stick marketinde bulunan uygulama sayesinde istediğiniz uygulamanın linkini yazarak rahatça indirebilirsiniz. Market indirebilmek için özellikle gerekli.

Es File Explorer

Downloader uygulamasının alternatifi. Dosya yönetici olmasının yanı sıra içerisinde Downloader da mevcut. Yine market indirmek için ve dosyalarını düzenlemek için gerekli bir uygulama.

Aptoide TV Market

Amazon’un yetersiz marketinin en büyük alternatifi. Bunun gibi bir çok uygulama mevcut fakat tv işletim sistemine yönelik tek market Aptoide. Yukarıdaki uygulamaları kullanarak uygulama marketini indirebilirsiniz.

IPTV Player

Iptv için gerekli bir uygulama yüklemelisiniz. Bizim önerdiklerimiz  beli. Daha önce bol bol player tanıttım sizler için. Önerdiklerimizin başında LXtream player geliyor. Daha sonra buradan inceleyebileceğiniz XCIPTV. Eğer bunlar size karmaşık gelirse GSE IPTV Player kullanabilirsiniz.

Kodi

Kodi her cihazda olmazsa olmaz bir medya center. Özellikle bizim arayüzü kullanarak müthiş bir yapıya sahip olabilirsiniz. Bizim özel arayüzümüze buradan ulaşabilirsiniz. 

Puffin TV Browser & Firefox

Web tarayıcı olarak Amazon’un kendi marketinde Silk Browser var fakat yeteri kadar iyi değil. Bunun yerine Puffin TV Browser ve Firefox’u tercih edebilirsiniz. İkisi de çok başarılı.

Mouse Toggle

Amazon için OTG kablosu aldınız ve klavye mouse kullanmak istiyorsunuz fakat mouse oku görünmez. Ok’un görünebilmesi için bu uygulamayı kurmanız gerekiyor. Bu konuda özellikle çok soru geliyor.

VLC

Vlc her cihazın olmazsa olmaz medya oynatıcısı. Bilgisayarlarda da hepimiz kullanıyoruz. Çok başarılı ve değişilmez bir uygulama.

FileLinked

Farklı bir bulut servisi. Size link yerine bir kod veriyor ve bu kodu cihazınızdan Filelinked uygulamasına girerek istediğiniz dosyayı indirebiliyorsunuz.

Video anlatımı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çekiliş kısmındaki şartlardan istediklerinizi yapabilirsiniz. Her yaptığınız madde size ekstra bir çekiliş hakkı verecektir. Çekiliş 15 Mayıs’a kadar devam edecek. 15 Mayıs’ta en az 250 kişi olduğu taktirde çekiliş canlı yayında gerçekleştirilecektir. 5 kişiye Netflix 1 aylık üyelik, 1 kişiye 3 aylık Universal Vod üyelik, 3 kişiye 1 aylık Universal Vod üyelik verilecektir. 

Çekilişimize katılmak için buraya tıklayınız.