Herkes hangi boxı alayım diye soruyor. İlk olarak şunu söyleyeyim. İhtiyaçlarınıza göre box tercihi de değişir. Öncelikle Netflix’i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, Netflix sertifikası olan cihaz almanız gerekiyor. O da bir hayli kısıtlı. Apple tv, Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box 3-S, Amazon Fire Serisi. Bu cihazlar Netflix lisansı olan cihazlardır. Eğer Netflix ile işiniz yoksa herhangi bir cihaz alabilirsiniz ama çabuk bozulmasın istiyorsanız yine bu cihazlara ve Çin cihazlarından belli başlı markaları satın alabilirsiniz.

Peki Çin cihazlarında hangi belli başlı cihazlar alınmalı? Mecool, Tanix, Beelink, Zidoo gibi markaları satın alabilirsiniz.

Benim ilk 4 tercihim şöyle;

  1. Apple TV
  2. Nvidia Shield
  3. Amazon Fire Tv Stick
  4. Mi Box

Yukarıda gördüğünüz tüm cihazlara Kodi’de yükleniyor, IPTVde izleniyor, Netflix yüksek çözünürlükle izleniyor. En ufak sorun yaşamazsınız.

Eğer Netflix’e gerek yok diyorsanız;

  1. Imaq
  2. Mecool M8S Pro W
  3. Mecool Km 9

Yukarıda gördüğünüz tüm cihazlara Kodi’de yükleniyor, IPTVde izleniyor, Netflix düşük çözünürlükle izleniyor.

Çin cihazlarını o kadar aldın, tanıttın, şimdi neden Çin cihazına karşısın diyebilirsiniz. Çin cihazları çok çabuk bozulmaya başladı. Bundan dolay gerek yok. Paranızı boş yere saçmayın. Kaliteli cihazlara yönelin. Almanya’da akrabanız, arkadaşınız varsa çok uygun fiyata Amazon Fire Tv Stick alabilirsiniz. Türkiye’de pahalı satıyorlar ama Almanya’da çok makul fiyatlar bilginiz olsun.

Eski videolarımızdan derlediğim yeni videomuzu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/9oznCqjQHqY