X96 Max çok yeni bir cihaz olduğu için cihazın stock ve custom romları yeni yeni çıkmaya başladı. Android tv box cihazlarında artık telefon romunu kimse istemiyor. Herkes rahat kullanım açısından Android Tv işletim sistemini tercih ediyor. Ben önceden Android Tv işletim sistemini hiç sevmezdim fakat stabilite açısından gerçekten bu işletim sistemi çok daha iyi.

UYARI: Eğer cihazınız stabil bir şekilde çalışıyorsa kesinlikle rom yükleme işlemi yapmayınız. Aksi takdirde cihazınızı brick (Çalışmaz hal) yapma ihtimaliniz yüksektir. Brick olan cihazlardan merttemizer.com sorumlu değildir.

X96 Max’e rom yükleyebilmek için Usb Burning tool, Amlogic Drivers, Rom dosyası ve çift tarafı erkek USB kablo gerekli. Usb kablonun kısa olanı daha faydalı olacaktır. Uzun olanlar bazen işlemin başarısız olmasına sebebiyet vermektedir. 20-50 cm ideal.

X96 Max’in 2/16 ve 4/32 olmak üzere 2 çeşidi var. Bu cihazların romları birbirlerine uymaz. Eğer yanlış rom seçimi yaparsanız cihazınız çalışmaz bir hale gelir.

Dosyalar – Romlar

X96 Max 4/32-64 Cihazı için gerekli uygulama, TWRP ve stock romları buradan indirebilirsiniz.

X96 Max 2/16 Cihazı içinde yukarıdaki linki indirip gerekli uygulamaları edinebilirsiniz. Stock rom dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 

Nexus Rom TvStock 4-32/64 uyumlu

Rom dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Update dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 

XTMOD – ATV

X96 Max 4/32 – 4/64

X96 Max 2/16

 

Yeni romlar geldikçe eklemeye devam edeceğim. Cihaz yeni olduğu için zamanla daha çok rom ortaya çıkacaktır.

Rar şifreleri : www.merttemizer.com

https://www.youtube.com/watch?v=LEoEj6AynA4&t=53s