X96 Max Stock Rom – Custom Rom – Ekstra Bilgiler

X96 Max çok yeni bir cihaz olduğu için cihazın stock ve custom romları yeni yeni çıkmaya başladı. Android tv box cihazlarında artık telefon romunu kimse istemiyor. Herkes rahat kullanım açısından Android Tv işletim sistemini tercih ediyor. Ben önceden Android Tv işletim sistemini hiç sevmezdim fakat stabilite açısından gerçekten bu işletim sistemi çok daha iyi.

UYARI: Eğer cihazınız stabil bir şekilde çalışıyorsa kesinlikle rom yükleme işlemi yapmayınız. Aksi takdirde cihazınızı brick (Çalışmaz hal) yapma ihtimaliniz yüksektir. Brick olan cihazlardan merttemizer.com sorumlu değildir.

X96 Max’e rom yükleyebilmek için Usb Burning tool, Amlogic Drivers, Rom dosyası ve çift tarafı erkek USB kablo gerekli. Usb kablonun kısa olanı daha faydalı olacaktır. Uzun olanlar bazen işlemin başarısız olmasına sebebiyet vermektedir. 20-50 cm ideal.

X96 Max’in 2/16 ve 4/32 olmak üzere 2 çeşidi var. Bu cihazların romları birbirlerine uymaz. Eğer yanlış rom seçimi yaparsanız cihazınız çalışmaz bir hale gelir.

Dosyalar – Romlar

X96 Max 4/32-64 Cihazı için gerekli uygulama, TWRP ve stock romları buradan indirebilirsiniz.

X96 Max 2/16 Cihazı içinde yukarıdaki linki indirip gerekli uygulamaları edinebilirsiniz. Stock rom dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 

Nexus Rom TvStock 4-32/64 uyumlu

Rom dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Update dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 

XTMOD – ATV

X96 Max 4/32 – 4/64

X96 Max 2/16

 

Yeni romlar geldikçe eklemeye devam edeceğim. Cihaz yeni olduğu için zamanla daha çok rom ortaya çıkacaktır.

Rar şifreleri : www.merttemizer.com

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

X96 Max Stock Rom – Custom Rom – Ekstra Bilgiler” için 5 yorum

 • Mart 25, 2019 tarihinde, saat 6:15 pm
  Permalink

  Merhaba. Sitenizi internette gezinirken buldum. bende tt tvbox android player x96 mini 2g ram 16g rom cihaz var. Yazılımı yanlışlıkla silindi.Program yüklemek istiyorum . Ama tamamen kullanılamaz hale getireceğimden korkuyorum.
  Sizden ricam bu cihaz için gerekli yazılımı yüklermisiniz. ücret bilgisini ve adresinizi bildirirmisiniz.
  Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

  Yanıtla
 • Nisan 4, 2019 tarihinde, saat 10:58 am
  Permalink

  Nexus rom x96 max için değil beelink gt1 için arkadaşım, cihaza bizzat yüklediniz mi? Aynu board olduğu için çalışma ihtimali yüksek ama wifi bt gibi komponentler driver ı olmadığı için çalışmayabilir.

  Yanıtla
 • Mayıs 20, 2019 tarihinde, saat 1:17 am
  Permalink

  Mert hocam X96 max aldım. Fakat bu cihazın kullanımı, yani başlangıç ekranını hic beğenmedim. Nova launcherle kullanayım dedim ondada sürükle bırak ve vidget ayarları olmuyor. Simgeyi seçip bırakıyor. Ayarlarda bi yanlışmı yapıyorum. Yardım edebilirmisin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.