Fiyat performans oranı açısından en iyi değere sahip cihazlardan birisi H96 Pro Plus. Cihaz sahip olduğu S912 işlemci sayesinde oldukça iyi bir performans sunuyor. Bu cihazı video veya iptv izlemek dışında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşlemcisi oldukça yeterli. Aşağıdaki videolarda performans testleri de mevcut. PUBG gibi oyunları oynayamasanız da daha düşük gereksinimleri olan oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Cihaz Türkiye’de 500-600 lira fiyat aralığında satılsa da Aliexpress, banggood, gearbest gibi sitelerden 300-400 lira fiyat aralığında satın alabilirsiniz.

Android Tv Boxlarda 2 gb ram yeterlidir. 3 gb için ekstra para vermenize gerek yok. Olmuşken 3 – 32 olsun diye ekstra para vermeyin. 2 gb ram ve 16 gb depolama fazlasıyla yetiyor.

S905W, S905X, S905 gibi işlemciler S912’ye göre oldukça düşük performans sergileyen işlemcilerdir. Bu işlemcilere sahip cihazları yalnızca video ve iptv izlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca hardware modunu açmazsanız bu tip cihazlarda iptv bile donma yapar.

Uzun kullanım testi sonuçlarından bahsedecek olursak cihazda %90 ısınma problemi ile karşılaşıyorsunuz. Özellikle benim gibi cihazı hiç kapatmıyorsanız mutlaka bu problem karşınıza çıkıyor. Ama çözümü oldukça basit. Cihazın içini dikkatlice açıp işlemci üzerindeki soğutucu çıkarmanız lazım. Çıkardıktan sonra işlemci üzerine termal macun sürüp soğutucuyu tekrar işlemci üzerine oturtabilirsiniz. Daha profesyonel bir şey yapmak isterseniz işlemci üstüne fan koyabilirsiniz. Ayrıca daha büyük ve daha etkili bir soğutucu da takabilirsiniz.

Isınma problemi hariç en ufak bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Bazı kişilerde adaptör sorunu olmuş. Fakat benim kullandığım cihazlarda hiç bu tür bir durumla karşılaşmadım.

 

https://youtu.be/dkAU4mcBtSE

https://youtu.be/gCtNVjRz6hI