H96 Pro Plus en popüler ve en çok tutulan android boxlardan birincisi. Özellikleri ve fiyatıyla benzeri tvboxlardan çok üstün performans sergiliyor. Özellikle 4k video izlemek ve oyun oynamak isteyenler bu tvboxa yöneliyorlar.

H96 Pro Plus fiyat performans olarak mükemmel bir cihaz fakat her elektronik cihazda olduğu gibi bunda da sorunlar olabiliyor. Bunların en başında da ısınma sorunu geliyor. Isınma sorunu da  donma, kilitlenme ve kasma gibi sorunları beraberinde getiriyor.

Bu sorunun çözümü aslında çok basit. Öncelikle tv boxın tırnaklarını bir tornavida yardımıyla açıyorsunuz. Daha sonra anakart üzerindeki soğutucuyu plastik bir alet aracılığıyla kaldırıyorsunuz. Soğutucuyu kaldırırken çok dikkat etmeniz gerekiyor. Anakarta zarar verirseniz çalışmayacak hale gelebilir. Soğutucuyu çıkardıktan sonra daha büyük bir soğutucu takacaksanız öncelikle kenarları elektrik bandıyla bantlamanız gerekiyor. Diğer türlü yine anakarta zarar verebilirsiniz. Bu işlemde bittikten sonra yapacağınız tek şey soğutucuyu anakarta sabitlemek. Bundan sonra sıcaklığın düştüğünü göreceksiniz.

Takıldığınız veya yapamadığınız bir yer olursa yorum olarak yazabilirsiniz. Ayrıca sadece H96 Pro Plus değil. Bütün tvboxlarda bu işlemi uygulayabilirsiniz. Anakarta herhangi bir zarar vermediğiniz sürece cihazınızda herhangi bir problem olmayacaktır.

Aşağıdan videoyu da izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

H96 Pro Plus ile ilgili detaylı inceleme videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

En iyi tv box modelleri ile ilgili videoya buradan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/mms4_80w690