Yalama Vida Nasıl Açılır?

Yalama vidalar çoğu zaman baş belası olurlar. En olmadık yerde yalama olan vidalar yüzünden işlerimiz aksayabilir ve uzayabilir. Bunun için bir çok yöntem var. Fakat hepsi birbirinden zahmetli ve çoğu işe yaramıyor.

 • Yalama olmuş vidanın üstüne bant yapıştırarak açmayı deneyebilirsiniz.
 • Lehim makineniz varsa üstüne lehim damlatarak açmayı deneyebilirsiniz.
 • Üstüne paket lastiği koyup açmayı deneyebilirsiniz.
 • Matkapla üstten delip vidayı patlatabilirsiniz.
 • Vidanın kafa kısmını kesip çıkarabilirsiniz.

Bunların çoğu işe yaramıyor. En basit yöntemi şimdi sizlerle paylaşacağım. Aşağıda verdiğim linkten şarjlı tornavidalar için gerekli uçları satın alın.

Buradan sipariş verebilirsiniz.

Bu uçların 2 tarafı var. Bir tarafla yalama olmuş vidanın içine bir yol açıyorsunuz. Bu uç geniş aralıkları olan uç. Yolu açtıktan sonra diğer ince aralıkları olan uçla vidanızı çıkarabilirsiniz. O kadar basit bir şekilde yapıyorsunuz ki, daha önce neden bu aparatı almamışım diye düşünüyorsunuz.

Yalama olan vidanız yoksa bile alın bu ürünü. Bir kenarda dursun. Mutlaka bir şekilde başınıza geliyor.

Ürünler belli bir süre kullandıktan sonra aşınıyor. Bundan dolayı elinizde bir adetten yedek set bulundurursanız iyi olur. Çünkü siparişi verdikten sonra gelmesi 15-30 gün arası sürüyor. Buna benzer bir çok ürün var. Fakat en iyisi en sağlamı bu. Diğerleriyle başarılı olamadım. Bununla birlikte açamadığım bir vida kalmadı.

Aşağıdan tanıtıcı videoyu izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler.

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Yalama Vida Nasıl Açılır?” için 2 yorum

 • Haziran 5, 2019 tarihinde, saat 12:36 pm
  Permalink

  Mert Bey merhaba, öncelikle Bayramınızı kutluyorum. 2 ay kadar önce H96 max+ aldım RK3328 ancak daha 1 hafta kullandım cihaz açılmaz oldu. Bulunduğum şehirde bu cihazlardan anlayan çok fazla insan yok. Bir elektronikçiye bıraktım cihazı, flashı gitmiş dedi. Ne yaptıysam kurtaramadım. Eğer kabul ederseniz cihazı size gönderebilir miyim? Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.