Stick olunca alırken çekindim açıkçası. Ama sizler için denemek istedim. Amaç çeşit artsın, hangi cihaz nasıl çalışıyor görelim. Waipu özel bir cihaz. Almanya’da bir tv servisi diye tahmin ediyorum. Google ile araştırıp yazmak istemedim. Cihazlarına gelecek olursak fiyatına göre gayet iyi.

Waipu tv stick cihazımızda Amlogic S905y4 işlemcisine 2 gb ram ve 8 gb depolama eşlik ediyor. Kumandası numerik tuşlarıyla ve tasarımıyla öne çıkıyor. Cihazın üzerinde sadece usb c güç girişi ve bir adet reset düğmesi mevcut.

Cihazın ilk kurulumu biraz karışık ama çok zor değil. Vpn ile kendinizi Almanya lokasyonda gösterip waipu sitesinden bir üyelik açmanız gerekiyor. Waipu üyeliği olmadan ana ekranı göremiyorsunuz. Vpn açtıktan sonra çok basit bir şekilde üyelik açılıyor. Daha sonra onunla cihaza giriş yapıyorsunuz işlem bu kadar. Gerisi bildiğiniz Android tv kurulumu.

Cihazın multimedya performansı fazlasıyla yeterli. Av1 Codec desteği ve Dolby desteği mevcut. HDR sürekli açık ve adaptif seçenekleri var. Ara yüz almanca waipu arayüzü fakat projectivy launcher ile onu iptal edebiliyorsunuz. Netflix gibi lisans isteyen uygulamalar 4k çözünürlükte çalışıyor. Basit oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Cihazın otg desteği yok diye düşünün. Ben çalıştıramadım.

Satın almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Satın al

Cihaz genel anlamda beni memnun etti. Bu zamana kadar tanıttığım en stabil ve hızlı sticklerden biri rahatlıkla diyebilirim. Muhtemelen bellek okuma ve yazma hızı yüksek. Sei robotics firması yine güzel bir cihaz ile buluşturdu bizi. Şimdi sizleri videoyla baş başa bırakıyorum.