Evet uzun zamandır beklediğiniz Hiremco’nun hybrid cihazı piyasaya çıktı. 849 lira fiyatla ve 1 yıllık ulusal kanal hediyesiyle beraber geliyor. Cihazın kutu içeriğinde Hiremco’nun 4k kaliteli HDMI kablosu, + serilerinde yer alan kumandanın beyaz rengi ve 12v adaptör yer alıyor. Adaptör normalde tvboxlarda 5v ile çalışırken işin içine uydu girince 12v olması gerekiyor.

Cihazda S905x3 işlemciye 2 gb ram ve 16 gb depolama eşlik ediyor. Wifi 2.4 ghz ve 5 ghz desteği var. Bluetooth mevcut. Root açma kapama, otomatik başlatma gibi seçeneklere ayarlarda yer verilmiş. Ayrıca cihazın kendine özel iptv uygulaması + serileri ile aynı. Çok beğendiğimi o zaman da söylemiştim.

Ben hybrid cihazları pek sevmiyorum. Uydu kullanmadığım için bana gereksiz geliyor ama buna ihtiyacı olan çok kişi olduğunu gelen sorulardan ve bu cihazı bekleyenlerden biliyorum. Cihazla ilgili yapabileceğim tüm testleri yaptım. Artık film ve kanal testi yapamıyorum. Uyarı aldım ve bu benim için büyük sıkıntı demek. O yüzden uyduyu da kanal göstermeden sizlere anlatmaya çalıştım. En çok sorulan sorulardan TKGS yok, CCam yok, modül girişi yok. Genel olarak oldukça uydu sistemine sahip. Kanal geçişleri gayet hızlı. Android kısmına geçecek olursak root açma kapatma seçeneği olması büyük avantaj. Geri kalan tüm özellikler Hiremco + serileriyle aynı.

Multimedya konusunda en ufak sorun yaşamayacağınız gibi ufak oyunları da rahatlıkla oynayabilirsiniz. Videoda PUBG de oynadım ama bu şekilde oynamak tat vermez kimseye diye düşünüyorum. Ama bu şekilde de olur yeter ki çalışsın diyenler için mantıklı bir seçenek olur. Root sayesinde gamepad ile PUBG oynayabiliyorsunuz.

Cihazın genel özellikleri

– Amlogic S905X3 İşlemcili, 2 Gb Ram, 16 Gb dahili Hafıza, 5 Ghz Wifi, Android Sürümü 9.0 ve Bluetooth Donanımlarına Sahip

– Televizyonunuzun 4K Olması Zorunlu Değil, Full Hd Televizyonlarda’da Otomatik Çözünürlük Modu Sayesinde Kullanabileceksiniz.

– TRT 4K Dahil tüm 4k kanalları çanak anten bağlayarak izleyebileceksiniz.

– Google Play Store’a giriş yapıp dilediğiniz android uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

– Usb bellek üzerinden dilediğiniz APK’ları yükleyebilirsiniz.

İnceleme videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum. Hepinize iyi seyirler.

https://youtu.be/3QlGNHCWSFw