Mecool güzel ürünler üretmeye devam ediyor. En son Mecool KM6 Deluxe cihazını incelemiştik. Stick modellerinin özellikle ayrı bir alıcısı var. Küçük cihaz sevenler, projeksiyon ile cihaz kullananlar ve özellikle taşınması kolay cihaz isteyenler stick cihazları tercih ediyor. Mi stick’ten benim gibi çok büyük beklentileri olanlar büyük hayal kırıklığına uğradı. 1 gb ram maalesef istenileni veremiyor. Mecool Kd1 2 gb ramiyle Mi Stick’e göre fazlasıyla tatmin edici bir performans sergiliyor.

Cihazda S905Y2 işlemciye 2 gb ram ve 16 gb depolama eşlik ediyor. Kumanda yine air mouse destekli olmayan eski model. Hala neden bu eski kumandayı kullanıyor anlamış değilim. Satış stratejisi diye bakabiliriz. Cihazın içinde 5v 1a gücünde bir adaptör çıkıyor. Dolayısıyla adaptöre gerek kalmadan televizyonun usb slotlarıyla da kullanabilirsiniz. Ben usbli bir prizin usb slotlarını kullanarak testi gerçekleştirdim. Gerçekten çok beğendiğim bir cihaz oldu. Amazon stickleri ayrı bir kategori olarak düşünürsek Stick cihazlar içinde kullandığım en iyi cihaz diyebilirim.

Videoda da bahsetmeyi unutmuşum. KD1 4k desteklerken Mi stick yalnızca 1080p çözünürlüğü destekliyor.

Cihazın kutusunda güç kablosuna ek bir kumanda gözü çıkıyor ama çok ihtiyacınız olmaz diye tahmin ediyorum. Sonuçta bluetooth kumanda olduğu için göze gerek yok. Cihazı aşağıdaki link ve kupon koduyla uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Satın Alma Linki – https://ban.ggood.vip/Xpxh

Kupon Kodu – BGMKD103

Mecool Kd1 için 1080p destekli Netflix hala forumlarda yok. Yakın zamanda çıkacaktır. Çıkınca mutlaka depoya eklerim. Çıkmama gibi ihtimali yok çünkü L1 sertifikasına sahip.

İnceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.