Bu cihazı uzun zamandır Hepsiburada’nın çok satanlar listesinde sürekli denk geldiğim için merak edip sizler için satın aldım. Cihaz 399 TL fiyatıyla bir çok alışveriş sitesinde mevcut.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak, cihaz gücünü Allwinner H616 işlemciden alıyor. Bu işlemciye 4 gb ram ve 32 gb depolama eşlik ediyor. Daha önce H616 işlemcili bir cihaz beni o kadar çok deli etti ki cihaza ön yargıyla yaklaştım. Cihaz güzel bir şekilde paketlenip kargolanmış fakat videoda göreceğiniz not üzerine bırakılmış. Notu videodan görebilirsiniz. Bu nottan dolayı bir ön yargım daha oluştu. Ama yine de cihaz incelemesinde bunları yansıtmadım.

Cihazın içerisinden alışık olmadığımız tarzda bir kumanda çıkıyor. Bu kumandanın hem rengi hem işlevi farklı. Rengi mavi. Air mouse var gibi görünse de air mouse yer almıyor. Mouse özelliği var fakat kumandanın ok yönleriyle hareket ettirebiliyorsunuz. Cihazın işletim sistemi o kadar güzel ayarlanmış ki işlemciyle senkronize çalışıyor ve kasma donma görmüyorsunuz. Lisansı olmadığı için Netflix 480p çözünürlükte izlenirken, Bein Connect’in Android TV uygulamasını çalıştırmıyor. Sadece mobil uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

Cihazın fiyatı biraz daha düşük olsa multimedya için alabilirsiniz diyeceğim fakat bu cihaz için 399 TL gerçekten fazla. Şu anda mi box fiyatı da uçtu gerçi fakat en azından bunun 349 TL olmasını beklerdim. Şimdi inceleme videosuyla sizleri baş başa bırakıyorum. Umarım sizler için faydalı bir video olmuştur. İyi seyirler.

https://youtu.be/w6U8QagJ2m8