Sonunda Mouse Toggle için birileri uğraşmış ve uygulamayı Mi box ve mi stick için uygun hale getirmişler. Bu uygulamanın ne işe yaradığını bilmeyenler için kısa bir açıklama yazayım. Bu uygulama sayesinde kumandanızı mouse olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulama depomuzda mevcut. Depomuzdan uygulamayı indirip cihazınıza kurun. Ayarlar Erişebilirlik kısmından Mouse Toggle uygulamasını aktif edin.

Bu işlemden sonra uygulamayı aktif edebilmeniz için yapmanız gereken kumandadan menü tuşuna yani soldaki üstünde bolca karenin olduğu tuşa çift tıklamak. Daha sonra ekrana mouse imleci gelecek. Mouse imlecini kumandanın yönlendirme tuşlarıyla yönlendirebiliyorsun. Home tuşuyla da deaktif edebiliyorsunuz.

Fluxii isimli yapımcı herkesin ihtiyacı olan bir uygulama geliştirmiş. Uzun zamandır güncellemiyor olsa da hala güncelliğini koruyor ve modlanarak çalışmaya devam ediyor.

Uyumlu olan cihazlar

Mi Box S

Mi Box 3

Mi Stick

Nvidia Shield 2015 2017 2019

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Ayrıca kendi deponuzu kurun videomu izleyerek kendi deponuzu oluşturabilirsiniz. 

İndirme Linki 2

 

Bu uygulama sayesinde hem yeni bir kumanda almaktan, hem de ekstra mouse almaktan kurtulacaksınız. Eğer  aranızda apk modlamayı bilen varsa uygulamayı daha da geliştirebilir. Umarım aramızda apk geliştirmeyi bilen veya öğrenecek birileri vardır.

Olmazsa olmaz uygulamalar serimizin 9. uygulamasını da tanıtmış olduk. Yeni uygulamalarla sizlerle olmaya devam edeceğim. Beni takip etmeyi, arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın. Aklınızda kalan bir soru varsa youtube veya buradan yorumlar kısmından sorunuzu sorabilirsiniz. Hepinize iyi seyirler.

https://youtu.be/cYdSmYAUK5k