Amazon Fire stick ile mi box arasında kalanlardan biri de bendim tabi ki. Herkes bu ikileme mutlaka düşüyor. Ama Google play olmaması ve bazı uygulamalarda kumandanın işlevsiz kalmasından dolayı Mi boxı tercih etmiştim. Her zaman da mi box büyük eşittir Amazon fire derdim.

Amazon cube cihazının son versiyonu ile Amazon cihazlarını sevmeye başladım. Çünkü Android 9 ile bambaşka bir cihaz haline geliyordu fire cihazlar. 2020 versiyonlar da Android 9 ile piyasaya sürülünce çok merak etmeye başlamıştım. Telegramdan Mesut arkadaşımızın sayesinde ürünü temin ettim ve sizler için video hazırladım.

Cihazın her ne kadar 1 gb rami 8 gb depolaması olsa da cihaz gayet stabil çalışıyor. Lite versiyonu full HD. 4k özelliği yok. Kumandasında ses tuşları ve power yok. Normal versiyonuyla arasındaki ufak tefek farklardan biri bu. Ama sizde farklı bir kumanda varsa o özellikleri de kullanabilirsiniz.

Cihazda tüm yasal uygulamaların testini yaptım. Netflix lisansı zaten var. Bu yüzden 1080p izleyebiliyorsunuz. Diğer yandan Turkcell tv, Vodafone tv, dsmart go gibi uygulamalarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Yine basit ufak oyunları sorunsuz bir biçimde çalıştırıyor. Wifi kalitesine diyecek yok zaten. Mi box gibi modem de seçmiyor ve çekim kuvveti inanılmaz iyi.

Özetle beğendim ve fiyatına göre performansı mükemmel. Eğer yurtdışında tanıdığınız varsa mutlaka aldırın.

Şimdi sizleri incelme videosuyla baş başa bırakıyorum.