Mi box gibi tüm Android Tv işletim sistemi içeren cihazlarda Android telefonların ekranını chromecast özelliği sayesinde yansıtabiliyoruz. Fakat Apple tarafına geldiğimizde iOS kısıtlamalarında dolayı yansıtmayı sadece uygulamalar üzerinden kullanabiliyoruz. Android Tv işletim sistemi içeren cihazlarda Google play store ve Aptoide app market üzerinden uygulamalar indirerek iOS tabanlı cihazların ekranını da yansıtabiliyoruz.

Bu uygulamalardan oldukça fazla var fakat en stabil çalışanları Airscreen ve Airplay uygulamaları. Uygulamları aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

Airscreen

Airplay

Airscreen için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmezken, airplay için ödeme yapmanız gerekmekte. Yukarıdaki google play store linkleri hariç aşağıdaki bizim depo linkinden de indirme yapabilirsiniz.

Depomuz

Uygulama kullanımlarına gelince gerçekten oldukça basit uygulamalar. Uygulamaları açıp start tuşuna basıyorsunuz. Daha sonra iOS cihazınızdan ekran yansıtmayı seçiyorsunuz. Tvbox cihazınızın ismi ekranda görünecek. Onu seçtikten sonra işlem tamam. Artık iOS cihazınızın ekranı tvbox ekranında yerini almış oldu. Airplay her ne kadar ücretli olsa da Airscreen’e göre çok daha fazla özelliğe sahip. Bence bunlardan en önemlisi de çözünürlük ayarı. Airscreen de bu ayar değişmediği için görüntü biraz daha bozuk görünüyor fakat airplay de 4k çözünürlüğe bile geçebiliyorsunuz.

Şimdi sizleri inceleme videoları ile baş başa bırakıyorum. Hepinize iyi seyirler. Kafanıza takılan herhangi bir soru olursa buradan yorumlar kısmından ya da youtube videosunun altına yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

https://youtu.be/nGor7wkyLNk

 

https://youtu.be/nv4EWDfYco8