Bilgisayar ile ilgili çok az yazı ve video paylaşsam da benim asıl konum bilgisayar. Ara ara böyle kategori dışı beğendiğim ürünleri de sizlere tanıtmaya çalışıyorum. Bu yazımızda ve videomuzda Gamepower markasının Warcry modelini inceleyeceğiz.

Kasamız tasarım olarak çok güzel bir görüntüye sahip. İster fanlı ister fansız bir biçimde satın alabiliyorsunuz. Ben 6 fanlı olan modelini satın aldım. Fanlarla daha sonradan tekrar uğraşmak istemedim. Kasanın kalitesi genel olarak iyi. Fiyatına göre saçlar biraz daha kalın olabilirdi fakat böyle de gayet yeterli.

Ölçülerden bahsedelim. En : 25.7 cm / Boy : 40.8 cm / Yükseklik : 45 cm. Kasa geniş bir kasa olduğu için montaj gayet rahat bir şekilde yapılıyor. Kasa 2 bölümden oluşuyor, kablo ve psunun bulunduğu arka kısım ve diğer donanımların olduğu ön kısım. Arka kısım kabloları gizlemek için gayet yeterli. Ayrıca anakartın arkasında ufak bir bölüm daha mevcut. Bu bölüme de diskler takılıyor. Fanların maalesef hız ayarı yok. Bu yüzden biraz sesli çalışıyor fakat rahatsız edici düzeyde değil. Fanların ömrü ne kadar olur, kaliteleri nasıldır zamanla göreceğiz. Kasanın 2 taraflı cam olduğu hava sirkülasyonu yeterli değil. Onu söyleyeyim. Yükseltme somunları ile biraz daha iyi hava akışı sağlayabiliyorsunuz fakat bu da yeterli gelmezse sıvı soğutma ile işi çözebilirsiniz. Ben Ankara’da yaşadığım için, hava aşırı sıcak olmadığı için herhangi bir sorun yaşamıyorum.

 

Sizi videoyla baş başa bırakıyorum.