Türkiye’de ilk incelemeleri yapmaya devam ediyoruz. Şimdiki ürünümüz Optic Electronics’in ürünü Optic Prime. Cihaz Almanya’da daha çok müşteri çekecek ve daha çok tanınacak bir cihaz.

Cihazın üretici Almanya’da fakat bir Türk. Cihazın özelliklerini bana söylediğinde bu cihaz ile ilgili hemen ön yargılarım oluşmaya başlamıştı. Cihazda S905x işlemci, 1 gb ram ve 8 gb depolama yer alıyor. Dolayısıyla en başta böyle bir cihazın çok iyi performans sergilemeyeceğini dile getirdim fakat üretici bana diğer ürünlerden farkının yazılımları olduğunı belirtti.

Cihaz elime geçtikten sonra yazılımı gerçekten merak ederek hemen test etmeye başladım. Klasik Android arayüzünden farklı bir arayüzle karşılaştım. Gayet akıcı ve kullanışlı. Kumanda normal Android tv box kumandalarından farklı. Kendi yazılımlarına göre özelleştirilmiş. Kumanda çekim gücünün artması için kumanda gözü eklenmiş.

Cihazda 5 ghz desteği yok. Dolayısıyla ethernet ile kullanmak her zaman daha avantajlı.

Ana menü altına ekran ayarları eklenmiş. Böylelikle ekran ayarlarına hızlıca erişebiliyorsunuz. Cihazın en önemli özelliği kendine ait bir IPTV yazılımı mevcut. Bu yazılım bu zamana kadar gördüğünüz tüm IPTV yazılımlarından farklı bir yazılım. Üzerinden gerçekten çok çalışılmış ve çok emek verilmiş.

Cihazı hiç kullanmadan özelliklerine göre düşünceye sahip olsam bu cihaz çöp, bu özellikte bir cihaz bu zamanda alınmaz derdim fakat bu sadeliği ve bu özel yazılımı gördükten sonra fikrim tamamen değişti.

Bu yazılımın özelliklerine gelecek olursak;

  • Kanal değişimi inanılmaz hızlı
  • Epg desteği çok başarılı
  • Geçmiş zamanı izleme çok başarılı
  • Vod kısmı gördüğüm en iyisi
  • Vod kısmında film veya dizi üzerine geldiğinde sağ üstte otomatik fragman başlaması çok güzel düşünülmüş bir detay
  • Vodlarda dil ve ses seçimi çok rahat

Kumandanın da bir çok artısı var. Üstüne IPTV uygulamasını açan bir tuşa ek olarak canlı TV, film, dizi ve radyo kısayolları mevcut. Bu kısayolları kullanarak çok rahat bir biçimde istediğiniz içeriğe hızlıca ulaşıyorsunuz.

Cihazı satın almak için – http://bit.ly/opticprime

%20 indirimli almak için indirim kodu : Mert20

YouTube sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Netflix 480p olarak çalışıyor.

Gelelim fiyatına. Almanya fiyatı 120 euro. Ülkemizdeki fiyatı ise 1299 lira. Evet gerçekten ülkemizdeki fiyatı pahalı. İlerleyen zamanlarda fiyatta değişiklik olur mu bilmiyorum fakat şu an çok kişinin tercih edebileceği bir cihaz değil.

Bu fiyata değer mi derseniz önceliklerinize göre değişir. O konuda herkesin görüşü ve önceliği farklı.

Şimdi sizi tanıtım videosu ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler. Kanalıma abone olmayı ve maddi destek vermek isterseniz katıl butonunu kullanmayı unutmayın.

https://youtu.be/T9lKZaOsE8I