Ambilight nedir öncelikle ondan bahsedeyim. Ambilight, televizyonların ekranındaki görüntünün televizyonun etrafında yaratılan dış ışıklarla daha etkileyici hale gelmesini sağlayan bir sistem. Bildiğim kadarıyla bu özellik sadece Philips televizyonların üst serilerinde mevcut. Fakat Çinli dostlarımız sayesinde tüm televizyonlara ambilight eklemek mümkün. Tek şart bir tv box ya da android sistemli bir cihaza sahip olmak.

Ambilight satıcıları size sadece bilgisayar destekli olduğunu söyleseler de ben tüm cihazlarda test ettim ve hepsinde de çalıştırdım. Mi box s, amazon fire stick, nvidia shield ve pc. Pc için gerekli ayarları ve kurulum videosunu daha önce Melih arkadaşımız yapmıştı. Onun videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Ben ise tamamen android tv boxlar için testler yaptım. Ambilight cihazını çalıştırmak için gerekli apkyı buradan indirebilirsiniz.

Bilgisayar için gerekli programı buradan indirebilirsiniz.

İndirdikten sonra çok basit ayarlar mevcut bu ayarları videomu izleyerek yapabilirsiniz. Kurulumda kafanızı karıştıracak diğer bir etken 2 adaptör olması. Bunlardan birisi 2A diğeri ise 3A. 3A olanı ledlerin sonuna, 2A olanı ise ledlerin başına yani kontrolcünün yanındaki ekstra girişe takacaksınız. Videoda yer alıyor. Videodan izleyerek tam olarak görebilirsiniz.

Bu zamana kadar gördüğüm en verimli tv box aksesuarı olmuş diyebilirim. Gerçekten çok başarılı. Ben bu kadar güzel olabileceğini tahmin etmiyordum ama test yaparken inanılmaz beğendim. Bu arada her uygulamaya destek vermiyor. Bunu unutmayın. Destek verdiği uygulamaları test ederek bulabilirsiniz.

Ürünü indirimli satın almak için bu linki kullanabilirsiniz.

https://banggood.app.link/x9MsjwcVL6
Kupon : BGAMLEDST

Ürünün videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/k5PKAYWkKvQ