Merhaba arkadaşlar,

Tvbox incelemelerine başladıktan belli bir süre sonra YouTube’da, dikkatimi çeken bir kanal vardı. Bu kanal Mithat Kılıç abimin kanalı. Hemen birbirimizle irtibata geçtik ve o zaman bu zaman sürekli görüşürüz, fikir alışverişi yaparız.

Birbirimize yardımcı olabilmek için bu zamana kadar elimizden geleni yaptık. Beraber bir video çekme kararı aldık ve bu videoda Android Tvboxlar Hakkında En Çok Sorulan Soruları ele aldık. Mithat abi bana sordu. Ben cevapladım. Mithat abi yorumlarını ekledi ve gerçekten çok faydalı bir video oldu.

Peki bu video içeriğinde neler var? Mithat abinin sorularından başlayayım.

 

*** Mert Temizer kimdir? Kendinden biraz bahseder misin?


1- Tv boxı normal tv kanalları izlemek için kullanabilir miyiz? Nasıl yaparız?


2- Ücretli platformlar tv box larda çalışır mı? tvibu go, dsmart, digitürk, bein çalışıyor mu? tv+ ve vodafone tv performansları nasıldır?


3- TV Boxlar için oyun kolu almak isteyenler için soru sorayım, nasıl araştırılır? Tv box için oyun kolu alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Hangi oyunlar kol ile oynanabilir?


4-PUBG ve benzeri oyunları oynamak isteyenler hangi tip tv boxları seçsinler?


5- TV BOxlarda sık sık wifi kopmasının ,donmanın sebepleri neler olabilir?


6-TV Box a yazılım güncelleme ve root nasıl yapılır, bunun için program nereden bulunur? Ehil olmayanların karşılaşacakları problemler, sonuçları , brick vs nelerdir?


7- Tv box ların hafızalarını nasıl arttırabiliriz?


8- DDR3 ve DDR4 farkı nedir? ddr3 lü cihazlar ısınıyor o yüzden ddr4 mü almak hayati bir konumudur? Sıcaklık kaç derece olursa soğutucu takalım ?


9- Nvidia shield TV için dünyanın en iyi tv box ı diyorlar, en yakın rakibine fark attıran özellikler nelerdir?


10- Nedir bu widevine L1-L3 ? bir şehir efsane dolaşıyor L1 sertifikalı cihazlar netflixi hd gösterir diyorlar , netflix onaylı cihaz olmadan, sadece L1 sertifikası olan TVbox ,netflix hd gösterirmi?

Soruların cevapları aşağıdaki videomuzda.