Android tv box alan çoğu kişi tarayıcı kullanarak film ve dizi izleme sitelerine girmek istiyor ya da internette sörf yapmak istiyor. Fakat istediği gibi bir tarayıcı bulmak konusunda zorlanıyor.

Bize en çok gelen sorulardan biri de bu hangi tarayıcı ya da tv boxa tarayıcı yüklenir mi? Evet yüklenir. Onlarca çeşit tarayıcı var. Hepsi de birbirinden farklı özelliklere sahip. Ben sizler için Android tv box uyumlu tarayıcıları inceledim. Öncelikle bunların bazılarını kullanabilmek için mouse ve setorientation uygulaması gerekli. Tarayıcıları indirdiğiniz uygulama marketimizde bu uygulama da mevcut.

 

Chrome

Gelelim tarayıcılara. Chrome tabi ki ilk seçeneğimiz. Fakat Chrome biraz geri kalıyor. Özellikle film ve dizi izleme sitelerinde başarısız. Çoğu siteyi açmıyor. O yüzden sadece internette gezinmek için Chrome kullanabilirsiniz.

Puffin TV browser

Kendinden vpnli bir uygulama. Kumanda ile çalışıyor. Tek sıkıntısı kendinden vpnli olduğu için sitelerde yavaşlık olabiliyor.

Firefox

Firefox televizyonlar için özel ürettiği uygulama, en başarılılarından biri. Kumanda ile kullanım kolaylığı var. Tvboxlar İçin en iyi tarayıcılardan biri.

Opera

Opera tv için olan versiyonu çok eski ve artık kullanılmaz halde o yüzden tavsiye etmiyorum. Telefon için oldukça stabil. Telefon için olanı yükleyip mouse ile kullanabilirsiniz.

Aloha

Aloha kumanda uyumu yok. En önemli iki özelliği kendine ait player ve kendine ait vpn desteği var. Tvboxlarda kullanmak zor olsa da bir alternatif sayılabilir.

Uc Browser

En iyi browser. Hem telefon için hem tvbox için. Setorientation uygulaması ile birlikte tvbox uyumlu çalışıyor. Mouse olması gerekiyor. Kumanda ile uyumsuz.

TV browser

Sizler için denediğim fakat çok başarısız bulduğum uygulama. Gerek yok bile denemenize.

Downloader

Hem kumanda desteği var, hem Amazon fire sticklere yüklü olarak geliyor. Canlı dizi ve film sitelerinde de çok başarılı.

Uygulamaları buradan indirebilirsiniz.

Yukarıdaki link çalışmazsa buradan indirebilirsiniz.

 

Sizi videom ile baş başa bırakıyorum.