Mi box ve diğer tv boxlar için en çok gelen sorulardan biri de hangi kumandayı almalıyım sorusu. Piyasada o kadar çok marka ve model var ki seçmek gerçekten zor oluyor. Işıklı, ışıksız, mouse destekli, pilli, şarjlı yüzlerce model mevcut.

Peki kumanda seçerken neye dikkat etmeliyiz? Öncelikle önemli olan ihtiyacınız. Nasıl bir kumandaya ihtiyacınız var bunu belirleyin. Air mouse desteği olması, ışıklı olması, pilli olması, kızılötesi özelliğinin olması hepsini dikkate almak gerekiyor.

Sizler için bol bol kumanda aldım ama şunu başta söyleyeyim benim ihtiyacımı karşılayan tek kumanda var. O da Nordica Am6. İhtiyaçlarımı en iyi şekilde karşılayan bu model oldu. Nordica am6’nın tek eksiği arka aydınlatma. Air mouse özelliği var, tüm tuşların öğrenme özelliği mevcut, klavye mevcut, pil ile çalışıyor. Tüm cihazlarla uyumlu. Aynı anda birden çok cihazı bu kumandaya tanımlayabiliyorsunuz. Nordica Am6’dan sonra wechip W2 ve mx3 pro kumandaları da gayet hoşuma gitti. Hiremco fly 3 ise bambaşka bir boyuta taşıyor işi. Geniş touchpad kısmı sizi rahat kullanım imkanı sağlıyor.

Videoda sizler için bir çok model inceledim. Hepsinin birbirine göre üstünlükleri var. İhtiyacınıza göre istediğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.

Wechip W2 satın almak için aşağıdaki linki ve kupon kodunu kullanarak daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

https://ban.ggood.vip/SysE
Kupon kodu:BGZDW2

Mx3 pro kumandayı N11 den satın alabilirsiniz.
Nordica kumandayı N11 den satın alabilirsiniz.
Hiremco kumanda çeşitlerini de N11’de bulabilirsiniz.