IPTV uygulamalarıyla ilgili bir çok yazı yazdım. En çok okunan yazım benim en çok beğendiğim ve severek kullandığım XCIPTV. Bu yazımızda ve videomuzda da popüler olan tüm iptv uygulamalarını ele aldık. Peki nedir bunlar?

  • IPTV Extreme
  • GSE IPTV
  • Smart IPTV
  • Set IPTV
  • XCIPTV
  • LXtream
  • STBEmu
  • IPTV Smarters Pro

Hepsinin aslında kullanımı oldukça basit. Smart IPTV, Set IPTV ve STBEmu mac üzerinden yükleme yapılan uygulamalar. Diğerleri url ile basit bir şekilde kullanılabiliyor. Şimdi gelelim tek tek yüklemelerine.

https://youtu.be/-v5piJXQQ_o

IPTV Extreme

Hem Mac hem de url ile yayın yükleyebilirisiniz. Kullanımı oldukça basit ve en popüler uygulamalardan biridir. Sağ üstte 3 çizgi var, ona basıyorsunuz ve oynatma listelerine giriyorsunuz. Oynatma listesi ekle dedikten sonra urlnizi yapıştırıyorsunuz ve işlem tamam.

GSE IPTV

Url ile yükleme yapabilirsiniz. Sol menüden uzaktan oynatma listelerine giriyorsunuz. Liste ekle dedikten sonra urlnizi yapıştırıyorsunuz bu kadar basit.

Smart IPTV & SET IPTV

Uygulamayı açınca site bir site adresi ve mac adresiniz görünüyor. O site adresine gidip mac adresiniz ile birlikte yükleme yapabilirsiniz.

XCIPTV

XCIPTV en sevdiğim uygulama. En başarılı uygulama. Uygulamayı açınca size kullanıcı adı şifre ve url sorar. Bu bilgileri doldurup giriş yaparak kullanabilirsiniz. Uygulama çok yeni bir uygulama olduğu için ileri de ne gibi yenilikler yapacak merakla bekliyorum.

Mutlaka ve mutlaka denemediyseniz deneyin. Bağımlı kalırsınız.

LXTREAM

XCIPTV kadar başarılı bir uygulama. Tasarımı biraz daha iyi olabilir. Özellikle vod konusunda uzun isimler okunmadığı için problemler olabiliyor. Ama bu da kendini çok geliştirecek diye düşünüyorum. Kullanımı ve kurulumu XCIPTV ile aynı.

STBEMU

Kullanıcılara en karışık gelen uygulama bu. Aslında kurulumunu yapabilseler en stabili bu uygulama. Bana da çok karışık geldiği için çok kullanmadım ama gerçekten çok başarılı. Bunun için ayarlar kısmından mac adresini alıp satıcıya iletiyorsunuz. Satıcı mac üzerinden stalker kurulumu yapıyor. Bu şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. Tek sıkıntısı bunda urlniz olmuyor. Dolayısıyla tek yerden kullanabiliyorsunuz.

IPTV Smarters PRO

XCIPTV, LXtream gibi kullanıcı adı, şifre ve url ile giriş yapabildiğiniz gibi url ile de giriş yapabiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı olsa da ilk çıktığı zamanlar daha başarılıydı diye düşünüyorum.

 

Kendinize göre bir seçim yapıp istediğiniz uygulamayı kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu yorum kısmından yazabilir yada telegram grubumuz olan http://t.me/androidboxdestek katılarak sorabilirsiniz.