Uzun zamandır beklediğimiz Beelink King elimizde… Beelink King’i bize ulaştıran Galip dostuma teşekkürü borç biliyorum. Gönderdi cihazı incelememiz için, ben de merakla bekliyordum.  Şimdi ilk başta kutusundan başlayacağız, kutusunun üstünde aynı cihazın üstünde olduğu gibi kurukafa var. Arkasına bakalım özellikleri yazıyor s922x işlemci, 4 gb ram, 64 gb depolama alanı var. 2.4 ghz ve 5 ghz wifi destekliyor. 2 adet Usb 3.0 portu var. 4K 75 Hz’ye kadar destekliyor. Şimdi cihazı açalım ve görelim bakalım. Görüntüsü çok güzel… Gerçekten gördüğüm en ince cihazlardan biri… Sol tarafında iki tane USB 3, bir de Micro SD kart yuvası var. Arka tarafında av portu, optik ses çıkışı, ethernet portu, HDMI portu, bir de USB 2 var. Muhtemelen o ayrıca OTG içinde kullanılan porttur diye düşünüyorum. Şimdi cihazımızı kuralım Bir de performansına bakalım tasarımı kadar güzel mi performansı?

Cihazımıza gerekli yüklemeleri yaptık şimdi teste geçelim. Arayüz Beelink’in orijinal arayüzü, Kullanışlı bir arayüz, benim sevdiğim bir arayüz. Uygulamalara giriyorum, MKVOD’u başlatalım önce.Cihaz şu anda boşta 55-60 derece arasında sıcaklığı. MKVOD da bir problem olmaz da Bunlarda biz yine de örnekleri açalım. Açıldı, 3 saatlik bir film açmışız, görüntü gayet güzel sıkıntı yok. MKVOD’u geçiyorum zaten bunda bakılacak çok fazla bir şey yok. (videoda)

Kodiyi açalım, açılma hızını da görün. Saniye sürmüyor gördüğünüz gibi. Kodiye Bir de bizim arayüzümüzü kurup deneyeceğim, açacağım bir de öyle bakalım. USB 3.0’dan kopyaladığım için bu da çok fazla sürmeyecek. Video çekmeden önce de cihaza genel olarak baktım ben. Uygulama yüklemeler bir kere çok hızlı. Yani fiyatının karşılığını gerçekten veriyor. Beelinkin kendi romu kurulu üzerinde, ATV rom olsa kesinlikle performansı kat kat üstüne çıkacaktır. Yeni bir işlemci olduğu için şu an çok fazla rom yok cihazla ilgili. Fakat stabil bir ATV rom ile bu cihaz mükemmel bir seviyeye ulaşacaktır diye düşünüyorum. Netflix’e bakacağız. Ben telif yememek için genelde netflix açmıyorum ama 540P çözünürlükte gösteriyor Netflix. Bir tek eksiği o. Keşke Netflix’te lisanslı olsaydı ve 1080p 4K destekleseydi çok güzel olurdu. Tek eksiği o cihazın başka hiçbir eksiği yok. Oyun performanslarını göstereceğim, oyun için cihaz almak isteyenler oluyor. Oyun için kesinlikle alınabilecek bir cihaz yani.  

Kodi’ye bakalım. Evet bizim arayüzümüz geldi. Budur ya işte saniyeler içerisinde açıldı.  O kadar Video çektim Bu cihazın eline su dökecek bir cihaz yok net yani gerçekten çok çok hızlı. Abartmıyorum size. Kodi’ye de baktık, bir hız testi yapalım. Şu an kablo bağlı 46 65’i gördük download da, uploada bakalım 4 megabiti zorluyor. 4.33’de upload. Kabloda bu sonuçları aldık. Video çekerken şunu fark ettim arkadaşlar. Wifi Eğer bağlanmazsa bilin ki modeminizin wifi kanalı ile ilgili bir problem var. Ben de sorun yaşadım. Wifi kanalını değiştirince düzeldi. Bazı wifi modem kanalları uyumsuz, çalıştırmıyor. Iptv deneyelim bu sırada. 

Google security sertifikası gördüğünüz gibi L1, Microsoft DRM desteklenmiyor, Marlin DRM desteklenmiyor. Youtube 4K testi yapalım. 4K youtube’da en ufak sıkıntı yok. Zaten olması da beklenmez bu cihazdan. Diyorum ya tek eskiği Netflix. Keşke Netflix’de 4K olsaymış.

Şimdi bir oyun deneyelim. PUBG deneyelim. Çözünürlüğü artıralım. HDR yapalım mesela. FPS de extreme yapalım. Evet. Bakalım performansı nasıl olacak ve derecemiz kaçı görecek. Göreceğiz bakalım. (videoda)

https://youtu.be/of4uGurz-5M

Grafik kalitesini görüyorsunuz. En yüksekte olduğu belli zaten. FPS çok yüksek değil ama oynanılmayacak derecede değil. Şu an kumandayla oynadığım için kontrol etmek biraz zor oluyor. İki saatte öldüremediler ya 🙂 Şuradan bir düşürelim şunları. Akıcı orta. Tamam diyelim. Yine 1920×1080 ama akıcı ve orta olarak başlattım. Bu sefer çok daha FPS yüksek. Tam oynanır seviyede. Full HD, akıcı, orta. Rahat bir şekilde oynarsınız. Çok başarılı gerçekten. Bayıldım performansına. PUBG faslını geçiyorum bir de Browser, internet performansına bakalım. Kendi websiteme gideyim. İnternet performansı da gayet yeterli. (videoda)

İnternet performansı da gayet yerinde. S922X gerçekten hakkını veriyor. Antutu yapmıyorum, gerek yok. Çok başarılı bir işlemci olmuş S922x. Atv rom da gelirse, Android tv romu. Bu cihaz uçar. Çok başarılı, çok beğendim. Nvidia Shield’i sadece PUBG mobile oynamak için alanlar hiç Nvidia Shield’e yönelmesin. Bu cihazı alsın. Tek eksisi Netflix 4K değil, HD değil, 540p destekliyor. Başka bir eksisi yok. Çok çok başarılı. Ben gerçekten çok beğendim. Başka göstereceğim bir şey de kalmadı. Cihazla ilgili aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından sorabilirsiniz. Şu an zaten işlemci olarak en üst sırada yer alan daha doğrusu performans olarak S922x mükemmel işler çıkarıyor. Kesinlikle kullandığım en iyi cihazlardan biri, hatta en başta Nvidia Shield’i farklı kategoriden sayarsak.