Yerli sermaye Hiremco’nun yeni nesil Rockchip 3318 işlemcisine sahip cihazları Hiremco Plus 2 ve Hiremco Plus 4 elimize ulaştı. Cihazlardan Plus 2 olan da 2 gb ram ve 16 gb depolama alanı yer alırken, Plus 4 modelinde 4 gb ram ve 32 gb depolama alanı yer alıyor. Cihazlar 2 yıl garanti ve 1 yıllık ulusal kanal ile geliyor.

Cihazlar genel anlamda 3328’e göre daha iyi performans gösteriyor. Özellikle GPU anlamında bir tık üstte fakat yine gözle görülür farklar yok. Nüans denilecek farklar mevcut.

Bu cihazlarda da alt ve üst bar yok. Arayüzler smart modellerine göre daha şık duruyor. Performans olarak da smart modellerine göre daha iyi performans sergiliyor.

Cihazların 24 saat çalışır bıraktığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Isınma elbette oluyor fakat herhangi bir donma veya takılma sorunu olmuyor. Sürekli çalışır halde bıraksanız bile sorun olacağını düşünmüyorum.

Firmanın yerli sermaye olması da bence çok önemli. Firmalar Çin’den cihazları getirip ülkemizde satıyorlar. Garanti var denilse de çoğu firma merdiven altı hizmet veriyor veya bir sorun olunca kendilerine ulaşmak bir hayli zor oluyor. Bu cihazlarda 2 sene boyunca herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Diğer markasız veya Çin markalı cihazlarla karşılaştırırken ilk önce buna dikkat edin. Elimden o kadar çok Android Tv Box geldi geçti. Kimisi 15 günde, kimisi 6 ayda bozuldu. Garanti sizin için gerçekten bir nimet.

https://youtu.be/hGZN-u5uFt4

İhtiyacınıza göre ikisinden birini tercih edebilirsiniz. İkisi de eğer amacınız multimedya ise işinizi rahatlıkla görecektir. Fiyat olarak şu an için belli değil fakat muhtemelen Plus 2 399 TL, Plus 4 549 TL olacaktır diye düşünüyorum. Alışveriş sitelerinden taksitle alma şansınız da mevcut olacak. Şu an için satışa çıkmadığı için herhangi bir siteye yönlendirme yapamıyorum ama öncelikle n11 üzerinden satışa sunulacaktır diye düşünüyorum.

Hiremco, Android Tv Box dünyasına giriş yaptı ve 2 cihazla başlamıştı. Şimdi 4 cihazı oldu. Bu sayı artarak devam edecek ve çok daha iyi cihazlar gelecek. Sadece beni ve Hiremco’yu takipte kalın. S922x’li cihazlar ve uydu alıcı S912 cihazlar yakında gelecek. Her yeni işlemciyle birlikte yeni bir Hiremco cihazı bekleyin.

İyi seyirler şimdiden.