IMAQ 900 Android IPTV Box İncelemesi

Bu aralar daha önce hiç görmediğim cihazlarla karşılaşmaya başladım. IMAQ 900’de onlardan biri. Bu cihaza Android Tv Box diyemeyiz. Bu cihaz Android IPTV Box. Öncelikle cihazı incelemem için bana gönderen 3B grubuna çok teşekkür ederim. Böyle farklı ve güzel bir cihazı incelemek gayet eğlenceliydi. Standart Android arayüzlerinden bıkmıştım açıkçası.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak; 1 gb ram, 8 gb depolama alanı yer alıyor. Bunlara S905X işlemci eşlik ediyor. Cihazdaki 1 gb ram ve 8 gb depolama sizi yanıltmasın. Kat kat üstünde bir performans veriyor. Çünkü cihaz kendi arayüzünü kullanıyor. Google’ın gereksiz servisleri yok. Bu yüzden arkaplanda cihazı kasacak herhangi bir şey yok.

Bluetooth, HDR, 2.4 ghz wifi, HDMI CEC özellikleri mevcut. 5 Ghz wifi yok. Boot ayarları şeklinde özel bir ayarı var. Bu ayar sayesinde cihazın açılışta IPTV ile açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Menülerle, uygulamalarla uğraşmaya gerek kalmıyor. Özellikle babanız, anneniz, çocuklarınız için güzel bir özellik. Normal tv açar gibi açıp kullanabilirler.

Netflix maalesef çalışmıyor, Youtube 4k desteği veriyor. Bu cihaz Android’i kurcalamak isteyenler yeterli bir cihaz değil. Apk’larla filan uğraşacaksanız bu cihazı almayın. Ben IPTV’mi, videomu izlerim diyorsanız tam sizlik bir cihaz. Çin cihazlarına 200-300 arası para verip ne zaman bozulacak diye düşünmektense bu cihazı alıp keyfinize bakabilirsiniz.

Cihazla ilgili detaylı bilgiyi Telegram grubumuzdan öğrenebilirsiniz.

İnceleme videosu ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

Mert Temizer

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

IMAQ 900 Android IPTV Box İncelemesi” için 9 yorum

 • Mart 13, 2019 tarihinde, saat 3:00 pm
  Permalink

  Ben yeni bir android tv box kullanıcısıyım. Cihazım H96 Max + (rk3328).. Kullanmaya başlayalı henüz 1 hafta falan oldu.
  Sorum şu: Cihazda Kodi yazılım olarak RKMC 18.0 Alpha yüklü geldi ve ben bunu Kodi 18.1 sürüme yükseltmek istiyorum ama bir türlü başarılı olamadım. Acaba RKMC Kodi yazılımları resmi Kodi yazılımlarıyla (başka ifadeyle cihazımla) uyumlu değilmi ve o sebeplemi?.. Fakat webde RKMC 18.1 olarakta aradım ama bunuda bulamadım. Yüklü olanı update etmeye çalışma değilde cihazdan tamamen kaldırarak resmi Kodi 18.1 yüklemeyide düşündüm ama buna cesaret edemedim. Eğer rockchip yapılı cihazıma resmi Kodi (18.1) yazılımı uyumlu olmazsa ve yüklenemezse ne yapabilirim?! Korkum işte bu oldu. Zira böyle bir durumda webde geri dönmek gerekebileceği ihtimalini düşünerek RKMC 18 sürümü Kodi aradım ama bulamadım.
  Ppoblemim ve endişelerim herhalde anlaşılmıştır. Yardımlarınızı rica ediyorum.
  Kusura bakma Mert, başka müsait bir yer bulamadım o sebeple buraya yazdım, buradan sordum.

  Yanıtla
  • Mart 14, 2019 tarihinde, saat 11:06 am
   Permalink

   Hocam kodi çok farklı bir uygulama. Onu yedeklemek için yollar var. Detaylı bilgi için telegram grubuna gelebilirsiniz.

   Yanıtla
 • Mart 15, 2019 tarihinde, saat 2:25 am
  Permalink

  Yedekleme yaptım. RKMC’nin Android Asistant uygulaması ile bir apk yedeği oluşturdum. Yani istersem şu anda RKMC’yi korkmadan kaldırabilir ve orjinal Kodi yüklemeyi deneyebilirim, başarısız olursam veya beğenmezsem yedeğimdeki apk ile geriyede dönebilirim. Ama şimdilik bundan vazgeçtim. Çünkü RKMC Kodi, bizim rockchip’li cihazlarımız için daha uyumlu ve daha stabilmiş, donanım hızlandırma ayarlıymış falan. Bunları öğrenince şu an için orjinal Kodi sevdamdan vazgeçtim. İleride gerekirse olabilir.
  Konu, cihazımda bluetooth varmı, yokmu ve ne yapabilirim?

  Yanıtla
 • Mart 15, 2019 tarihinde, saat 11:00 am
  Permalink

  Ayarlarda var ama çalışmıyor, hata veriyor (“durdu” nesajlı hata). Keşke verdigim linke baksaydın.

  Yanıtla
 • Nisan 24, 2019 tarihinde, saat 2:15 pm
  Permalink

  Merhaba, Mx10 android TV box aldım işlemci hatası vermekte sanırım bunun tamiri yapılabilir mi konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.