Bu aralar daha önce hiç görmediğim cihazlarla karşılaşmaya başladım. IMAQ 900’de onlardan biri. Bu cihaza Android Tv Box diyemeyiz. Bu cihaz Android IPTV Box. Öncelikle cihazı incelemem için bana gönderen 3B grubuna çok teşekkür ederim. Böyle farklı ve güzel bir cihazı incelemek gayet eğlenceliydi. Standart Android arayüzlerinden bıkmıştım açıkçası.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak; 1 gb ram, 8 gb depolama alanı yer alıyor. Bunlara S905X işlemci eşlik ediyor. Cihazdaki 1 gb ram ve 8 gb depolama sizi yanıltmasın. Kat kat üstünde bir performans veriyor. Çünkü cihaz kendi arayüzünü kullanıyor. Google’ın gereksiz servisleri yok. Bu yüzden arkaplanda cihazı kasacak herhangi bir şey yok.

Bluetooth, HDR, 2.4 ghz wifi, HDMI CEC özellikleri mevcut. 5 Ghz wifi yok. Boot ayarları şeklinde özel bir ayarı var. Bu ayar sayesinde cihazın açılışta IPTV ile açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Menülerle, uygulamalarla uğraşmaya gerek kalmıyor. Özellikle babanız, anneniz, çocuklarınız için güzel bir özellik. Normal tv açar gibi açıp kullanabilirler.

Netflix maalesef çalışmıyor, Youtube 4k desteği veriyor. Bu cihaz Android’i kurcalamak isteyenler yeterli bir cihaz değil. Apk’larla filan uğraşacaksanız bu cihazı almayın. Ben IPTV’mi, videomu izlerim diyorsanız tam sizlik bir cihaz. Çin cihazlarına 200-300 arası para verip ne zaman bozulacak diye düşünmektense bu cihazı alıp keyfinize bakabilirsiniz.

Cihazla ilgili detaylı bilgiyi Telegram grubumuzdan öğrenebilirsiniz.

İnceleme videosu ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

https://youtu.be/CShLzk2ACDg